°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Šokujúca konverzácia z Kočnerovej Threemy: Viem to zariadiť, napísal mu neslávne známy advokát

Zdroj: Topky/Peter Korček
02.06.2020 19:00

BRATISLAVA - Advokát Pavol Korytár sa stal mediálne známym po tom, čo sa jeho meno objavilo v Threeme. No do povedomia verejnosti sa zapísal aj ďalším poriadne negatívnym počinom. Trestné oznámenie na neho v minulosti podala jeho manželka. Dôvodom bolo krivé obvinenie, nebezpečné vyhrážky, vydieranie a psychický nátlak.


Ako sme informovali začiatkom roka, Korytár mal do sporov dokonca vtiahnuť aj svoje deti. Vo všetkom mal hrať svoju rolu problematický rozvod. Viac sa dočítate aj tu.

No okrem toho, že v prípade Korytára to nie je v súkromnom živote vôbec ružové, sa pridali aj problémy po tom, ako sa vyšetrovatelia dostali ku Kočnerovým konverzáciám v už spomínanej aplikácii Threema. 

Viem to zariadiť, napísal Korytár

Už v minulosti bolo známe, že podľa správ z komunikácie prostredníctvom Threemy, bol Korytár namočený do kauzy Glance House. Ako Kočnerov dvorný právny poradca mal podľa prepisov ponúkať riešenia, ako vtedajší spor vyriešiť tak, aby na celom prípade profitoval Kočner.

Kočnerov právnik z THREEMY môže mať problém: Advokátska komora už jeho kauzu sleduje

Dvojica si správy vymieňala niekoľko týždňov, aj tesne pred Kočnerovým zadržaním. Celkovo si vymenili 356 správ, 59-krát si telefonovali. Na šokujúce slová medzi Korytárom a Marianom Kočnerom z 26. februára 2018, teda po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, nedávno upozornil portál zijemvrk.sk.

Hneď v jej úvode Korytár poslal Kočnerovi odkaz na článok o vražde Kuciaka. "Teraz mi píše daky kamos advokat ze ma podozrenie ze tu vrazdu spachal daky talian," napísal advokát. Kočnerovi ponúkol priestor v médiách, načo on reagoval, že s médiami komunikovať prestal.

Šokujúca konverzácia z Kočnerovej
Zdroj: Reprofoto:zijemvrk.sk

Mediálny priestor mu Korytár núkal aj v prípade už spomínenj kauzy Glance House. Spor o bernolákovský bytový dom nie je dodnes vyriešený a kauza sa ťahá už roky. Venoval sa jej aj Ján Kuciak. V komunikácii z 24. februára 2018 Kočnerovi Korytár písal, že "začať storkou od najväčšieho spoločníka Glance House je dobrý štart," a že "to vie zariadiť." "Zariadime články," núkal mu. Ten napokon reagoval strohým "ok".

Šokujúca konverzácia z Kočnerovej
Zdroj: Reprofoto:zijemvrk.sk

Či Korytár skutočne ovplyvnil obsah v médiách, ktoré menoval v komunikácii v prospech Kočnera, nie je zodpovedané. 

V spore s jedným z najbohatších Slovákov

Korytár je mediálne známy aj tým, že zastupuje občianske združenie Ružomberský papier (predtým Eco-Papier). Ten je v spore s jedným z najbohatších Slovákov Milanom Fiľom.

Korytár bol okrem toho v minulosti s Kočnerom v dozornej rade akciovky Welten, ktorá prevádzkuje areál golfového ihriska v Báči. Aktivity firmy v súčasnosti vyšetruje polícia a v kauze Báč je momentálne Kočner jeden z obvinených. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články