°C

Sobota, 28. marec 2020. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Obchodná inšpekcia upozorňuje na rizikový e-shop: Stovky Slovákov už naleteli, plánujú hromadnú žalobu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.02.2020 21:00

BRATISLAVA – Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) neodporúča nakupovať z internetového obchodu Huglo.sk. Z obsahu spotrebiteľských podaní totiž vyplýva, že po uskutočnení objednávky a jej zaplatení tovar neuvidíte. Stovky Slovákov už o svoje peniaze prišli.


SOI zaznamenala na prelome rokov 2019 a 2020 zvýšený nárast podaní proti internetovému obchodu Huglo.sk. Z dostupných informácií na predmetnej webovej stránke a z priložených podkladov v spotrebiteľských podaniach vyplýva, že prevádzkovateľom internetového obchodu je anglická spoločnosť ROPETA LTD.

Čítajte aj: Dovolenky v ohrození! Pozor na podvodný portál, môžete prísť o veľké peniaze

Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že po uskutočnení objednávky a jej následnom zaplatení nie je tovar spotrebiteľovi doručený. „Viacero spotrebiteľov si taktiež uplatnilo právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu, predávajúci odstúpenie akceptoval, avšak peniaze im nevrátil. Navyše, po uskutočnení nákupu a realizácii platby s predávajúcim nie je možné komunikovať žiadnym zo spôsobov uvedených na stránke internetového obchodu. Na uplatnené reklamácie nereagujú,“ upozornila obchodná inšpekcia.

SOI upozorňuje na internetový obchod Huglo.sk
SOI upozorňuje na internetový
Zdroj: Reprofoto/Huglo.sk

SOI preto nákupy na danom e-shope neodporúča. „V nadväznosti na vyššie uvedené a vzhľadom na intenzitu podnetov spotrebiteľov s poukazom na to, že Slovenská obchodná inšpekcia nie je oprávnená vymáhať platby za nedodaný tovar, odporúčame spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky spotrebiteľské rozhodnutia týkajúce sa zakúpenia produktov prostredníctvom vyššie uvedenej webovej stránky.“

Na Facebooku dokonca vznikla skupina s názvom „Podvedení ľudia spoločnosťou Huglo.sk“, v ktorej je dovedna vyše 600 členov. Ide najmä o ľudí, ktorí chcú vypracovať hromadnú žalobu.

Obchodná inšpekcia upozorňuje na
Zdroj: FB/Podvedení ľudia spoločnosťou Huglo.sk


Galéria

Ilustračné foto SOI upozorňuje na internetový

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články