Streda, 4. august 2021. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Stanovisko spoločnosti SkyToll k oznamu hnutia OĽaNO, ktoré má v úmysle zverejniť "utajenú mýtnu zmluvu"

Mýtna brána Sky Toll
Mýtna brána Sky Toll
Zdroj: TASR
31.01.2020 15:35

BRATISLAVA - Spoločnosť SkyToll s prekvapením prijala informáciu o úmysle hnutia OĽANO zverejniť údajne utajenú mýtnu zmluvu. Zmluva o poskytovaní komplexnej služby elektronického výberu mýta zo dňa 13.01.2009 (Zmluva), uzatvorená medzi spoločnosťou SkyToll a Národnou diaľničnou spoločnosťou nie je a nikdy nebola utajená, rovnako ako neboli utajené ani jej následné dodatky, realizované na základe žiadostí NDS.


Už dňa 04. 03. 2009 naša spoločnosť písomne súhlasila so zverejnením Zmluvy s výnimkou obsahu prílohy Zmluvy, označenej ako „Ponuka“, ktorá obsahuje cenovú ponuku a Technické riešenie, tvoriace obchodné tajomstvo a dôverné informácie. 

O skutočnosti, že Zmluva je verejne dostupná sa mohol presvedčiť každý, kto sa o problematiku elektronického výberu mýta v Slovenskej republike zaujímal. Hnutie OĽANO sa o tému začalo zaujímať dva mesiace pred parlamentnými voľbami a ústami svojho „tieňového ministra dopravy“ sa k nej aj veľmi neodborne vyjadrovalo, napr. v relácii Rádia Expres „Naživo“ dňa 15. januára tohto roku. Na zavadzajúce informácie sme reagovali listom zaslanom priamo p. Jánovi Maroszovi.

Zmluva bola už v minulosti verejne dostupná napr. na:

https://www.zmluvy.gov.sk/index.php?ID=41517

Po neustálom opakovaní, že Zmluva je tajná, bola zverejnená aj na našom webe, na adrese:

https://www.skytoll.com/wp-content/uploads/2020/01/Zmluva_NDS_Skytoll_Myto_Red.pdf

Súhlas so zverejnením Zmluvy a list zaslaný spoločnosťou SkyToll hnutiu OĽANO je súčasťou nášho stanoviska ako príloha.


Nástroje k článku


ZDROJ: Tlačová správa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články