°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Poteší vás táto predpoveď počasia? Leto udrie v plnej sile, v stredu príde veľký ZVRAT

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.08.2019 23:06

BRATISLAVA - Uplynulý týždeň sa niesol v znamení veľmi premenlivého počasia. Značne sa ochladilo, naše územie zasiahli búrky a vytrvalé dažde, ktoré na niektorých miestach spôsobili povodne. Dobrou správou je, že v najbližších dňoch sa na Slovensko, čo sa týka teplôt, vráti leto. No spolu s nimi sa opäť objavia aj prehánky, miestami dokonca intenzívne.


PONDELOK

Pred zvlneným studeným frontom, ktorý bude od západu pomaly postupovať do strednej Európy, k nám po prednej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu začne vrcholiť prílev teplého tropického vzduchu od juhu. Jasno až polojasno, miestami aj čiastočne zväčšená oblačnosť a popoludní ojedinele prehánky alebo búrky, najmä na krajnom západe. Teplo. Najnižšia nočná teplota 16 až 11, na západe väčšinou okolo 18 st. Najvyššia denná teplota 28 až 33 st. Prevažne južný vietor do 6 m/s (20 km/h), k večeru sa na juhozápadnom Slovensku zmení na severozápadný. Pri búrkach vietor prechodne zosilnie. 

Poteší vás táto predpoveď
Zdroj: predpovede.topky.sk


Najlepšie predpovede počasia nájdete TU.


UTOROK

Nad Poľskom, Českom a Alpami sa v brázde nízkeho tlaku vzduchu bude vlniť studený front. Pred ním k nám od juhu bude vrcholiť prílev teplého tropického vzduchu. Prevažne polooblačno, na západe a severe prechodne až veľká oblačnosť a tu miestami - inde len ojedinele - prehánky alebo búrky, aj intenzívne. Teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 19 až 14, v údoliach ojedinele okolo 12 st. Najvyššia denná teplota 28 až 33, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši miestami okolo 26 st. Slabý, cez deň prevažne južný vietor do 5 m/s (20 km/h), pri búrkach prechodne zosilnie. 

Poteší vás táto predpoveď
Zdroj: predpovede.topky.sk

STREDA

Cez naše územie bude smerom na východ postupovať zvlnený studený front, spojený s prehlbujúcou sa tlakovou nížou nad Bieloruskom. Za ním sa od západu do strednej Európy rozšíri výbežok tlakovej výše. Polooblačno až oblačno, prechodne aj zamračené. Miestami, najmä na severe a východe, prehánky alebo búrky - ojedinele aj intenzívne. Lokálne veterno. Najnižšia nočná teplota 20 až 14 st. Najvyššia denná teplota od 20 st. na severozápade do 32 st. na juhovýchode. 

Poteší vás táto predpoveď
Zdroj: predpovede.topky.sk

ŠTVRTOK

Prevažne polooblačno, pri zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky alebo dážď. V noci a zrána lokálne zamračené nízkou oblačnosťou alebo hmlisto. Najnižšia nočná teplota 17 až 12, na severe miestami okolo 10 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na severe väčšinou 19 až 24 st. 

Poteší vás táto predpoveď
Zdroj: predpovede.topky.sk

PIATOK

Jasno až polooblačno, zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. V priebehu dňa miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 17 až 12, v údoliach väčšinou 12 až 7 st. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na severe 21 až 26 st. 

Poteší vás táto predpoveď
Zdroj: predpovede.topky.sk

Výstrahy pre teploty

Meteorológovia zo SHMÚ vydali výstrahu prvého stupňa pre vysoké teploty, ktoré platia v pondelok a utorok v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji od 14:00 do 16:00 hod. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články