°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Zlomený muž je minulosť! Kočner je v dobrej nálade: FOTO Víťazné gesto novinárom

Marian Kočner odchádzal z výsluchu evidentne spokojný a v dobrej nálade.
Marian Kočner odchádzal z výsluchu evidentne spokojný a v dobrej nálade.
Zdroj: Jan Zemiar
20.06.2019 23:58

BRATISLAVA - Marian Kočner na krátky čas opustil múry leopoldovskej väznice, ktorá je jeho domovom už takmer rok. Za prísnych bezpečnostných podmienok ho priviezli do Bratislavy, kde vypovedal na policajnom prezídiu.


Kedysi vymetal párty s celebritami, pýšil sa dobrými vzťahmi s vplyvnými politkmi a cítil sa neohrozený. Dnes ho za prísnych bezpečnostných podmienok vozia ozbrojení kukláči v nepriestrelnej veste a svoje dni už takmer rok trávi za múrmi väznice. 

Mariana Kočnera priviezli do Bratislavy: VIDEO Vypovedal k mafiánskym vraždám

Marian Kočner je obvinený z niekoľkých ekonomických trestných činov a tento rok mu pribudlo ešte vážnejšie obvinenie, a to z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. No aj napriek pobytu vo väzbe a niekoľkým trestným oznámenia sa zdá, že Kočnerovo sebavedomie je stále vysoké. 

Víťazné gesto

Polícia sa dôkladne postarala o to, aby zábery Mariana Kočnera mala iba ona na sociálnej sieti a pred novinármi ho skrývala ako celebritu. Na videu, ktoré sa nakoniec objavilo na jednom z mnohých policajných Facebookov, má Kočner rozrastrovanú tvár.

 

Počas toho, ako nastupoval do auta s tmavými sklami, očividne v dobrej nálade zamával do kamery. Keď prechádzal okolo fotografov, z auta im prstami ukázal víťazné gesto. Kočner mal teda po výsluchoch, ktoré sa týkali mafiánskych vrážd, očividne výbornú náladu. 

Marian Kočner odchádzal z
Zdroj: Jan Zemiar

Z gýčového obleku do nepriestrelnej vesty

Čo sa však na kedysi nebojácnom podnikateľovi zmenilo, je bezpochyby jeho oblečenie. Kým ešte pred takmer rokom prišiel na Najvyšší súd oblečený v gýčovom drahom obleku a na očiach mal luxusné okuliare, teraz sa musel uspokojiť s obyčajným žltým tričkom, nepriestrelnou vestou a igelitkou v rukách, na ktorých mal putá. 

Polícia Kočnera pred novinármi
Zdroj: FB/Polícia SR

Na poslednom pojednávaní v Banskej Bystrici vyzeral Kočner ako zlomený muž
Marian Kočner
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Na záberoch vidno, že vo väzbe aj výrazne schudol. Najnovšie sa chce opäť dostať na slobodu, ako niekoľkokrát predtým. O jeho žiadosti bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Kočner je ochotný aj vypovedať. 

Marian Kočner na Najvyššom súde pred rokom
Zlomený muž je minulosť!
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Marian Kočner v dobrej nálade na Najvyššom súde pred rokom
Zlomený muž je minulosť!
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

 


Galéria

Marian Kočner odchádzal z Marian Kočner odchádzal z Polícia Kočnera pred novinármi Na poslednom pojednávaní v Marian Kočner na Najvyššom Marian Kočner v dobrej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články