°C

Utorok, 7. júl 2020. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

Gašpar vedel, že Vadala na Slovensku založil odnož talianskej mafie, usvedčila ho správa

Tibor Gašpar a Antonino Vadala.
Tibor Gašpar a Antonino Vadala.
Zdroj: Miro Vacula, TASR/Pavel Neubauer,
21.04.2019 14:00

BRATISLAVA – Talianska verejnoprávna televízia prišla s ďalšou šokujúcou informáciou. V reportáži tamojšej investigatívnej novinárky sa uvádza, že bývalý šéf slovenskej polície Tibor Gašpar vedel už v roku 2013 o tom, že Antonino Vadala u nás založil odnož kalábrijskej mafie 'Ndranghety.


Niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar mal vedomosť o založení mafie Antoninom Vadalom na Slovensku už v roku 2013. V sobotných správach talianskej verejnoprávnej televízie RAI to uviedla talianska investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzolaová.

Na snímke Antonino Vadala.
Gašpar vedel, že Vadala
Zdroj: foto: Miro Vacula

V reportáži spomína, že slovenský policajný pridelenec v Taliansku mal 2. augusta 2013 talianskej vyšetrovacej jednotke pre boj s mafiou DIA (podobná ako slovenská NAKA) napísať, že Antonino Vadala založil na Slovensku 'Ndrinu, teda bunku kalábrijskej mafie 'Ndranghety. 

Na snímke Tibor Gašpar.
Tibor Gašpar
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Novinárka zároveň uviedla, že Gašparovo tvrdenie z 3. marca 2018 o tom, že slovenská polícia takéto informácie nemá, je klamlivé. Z lži ho mala usvedčiť správa Europolu, ktorá vyšla vlani 9. marca. „Slovenská polícia mala za to, že Vadala mal založiť na území Slovenska 'Ndrinu,“ stojí v správe. 

Talianska organizácia na boj proti mafii DIA (Direzione investigativa antimafia) vedie Vadalu ako človeka blízkeho kalábrijskej mafii 'Ndrangheta. Svedčí o tom komunikácia medzi slovenskou ambasádou v Ríme a DIA počas roku 2013. Od 18. marca do 21. novembra 2013 si spolu vymenili štyri listy, informuje denník SME.


Galéria

Tibor Gašpar a Antonino Na snímke Antonino Vadala. Na snímke Tibor Gašpar. Na snímke zo 17. Tibor Gašpar

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články