°C

Utorok, 7. júl 2020. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

FOTO Horskí záchranári opäť v teréne: Pomáhali paraglajdistovi, ktorý spadol vo Vrátnej

Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi, ktorý spadol vo Vrátnej
Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi, ktorý spadol vo Vrátnej
Zdroj: Facebook/Horská Záchranná Služba
23.03.2019 16:10

TERCHOVÁ - Záchranári Oblastného strediska Horskej záchrannej služby (HZS) Malá Fatra pomáhali v sobotu popoludní 34-ročnému paraglajdistovi, ktorý spadol v oblasti dolnej stanice lanovky vo Vrátnej. HZS o tom informuje na svojej internetovej stránke.


"Záchranári HZS poskytli pacientovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pre podozrenia z poranenia chrbtice požiadali o súčinnosť posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby." 

Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi,
Zdroj: Facebook/Horská Záchranná Služba

"Do jej príchodu poskytli pacientovi intravenóznu liečbu a pripravili ho na transport. Následne pacienta letecky transportovali do martinskej nemocnice na ďalšie ošetrenia," dodala HZS.

Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi,
Zdroj: Facebook/Horská Záchranná Služba

Záchrana aj vo Vysokých Tatrách

Záchranári pomáhali v sobotu popoludní vo Vysokých Tatrách slovenskej skialpinistke, ktorá si pri páde v Zadnej Javorovej doline bolestivo poranila nohu. Ako na svojej webovej stránke informuje Horská záchranná služba (HZS), v tejto súvislosti požiadala o súčinnosť aj posádku leteckých záchranárov, ktorá na heliporte v Starom Smokovci zobrala na palubu horského záchranára.

Spoločne smerovali k Žabiemu Javorovému plesu. Z opretia vrtuľníka na mieste vysadili záchranára a lekára, ktorí poskytli pacientke neodkladnú lekársku starostlivosť a následne ju letecky transportovali do popradskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia.


Galéria

Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi, Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi, Horskí záchranári pomáhali paraglajdistovi,

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články