Babie leto sa nekončí: Meteorológovia prezradili, kedy teplým dňom odzvoní, takto bude cez víkend! | Topky.sk

Pondelok, 17. jún 2019. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Babie leto sa nekončí: Meteorológovia prezradili, kedy teplým dňom odzvoní, takto bude cez víkend!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images, SHMÚ,
12.10.2018 14:00

BRATISLAVA – Krásne slnečné počasie bude pretrvávať i naďalej. Slovenskí meteorológovia v priebehu tohtoročnej jesene už zaznamenali dva letné dni, kedy denná teplota pokorila hranicu 26 stupňov. Podľa ich prognózy sa teplé počasie udrží v nadchádzajúcom týždni. Následne príde ochladenie.


Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v stredu na svojom facebookovom účte uviedol, že v októbri ide už o druhý letný deň na našom území za sebou. Meteorologická stanica ho zaznamenala v Banskobystrickom kraji a na východe Podunajskej nížiny. „Teplé a suché počasie bude pretrvávať. V ďalších dňoch neočakávame výrazné ochladenie, spočiatku budú popoludňajšie maximá približne na dnešnej úrovni, neskôr sa nepatrne znížia,“ avizoval ústav.

V sobotu bude krásne a slnečno

Malo by byť jasno až polojasno. V noci a dopoludnia sa môže ojedinele tvoriť hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v dolinách miestami okolo 4 stupňov. Najvyššia denná teplota 20 až 25 stupňov Celzia. Bude bezvetrie alebo bude fúkať slabý, cez deň na juhozápade prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.topky.sk


Čítajte aj: Leto 2018 bolo jedno z najteplejších v histórii meraní: VIDEO Zhodnotenie klimatológa


V nedeľu bude naďalej teplo

Rovnaké počasie by malo prevládať i v nedeľu. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v dolinách miestami okolo 4 stupňov. Najvyššia denná teplota 19 až 24 stupňov Celzia. Fúkať by mal slabý, cez deň na západe prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou 5 až 25 kilometrov za hodinu.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.topky.sk


Galéria

Ilustračné foto Predpoveď počasia Predpoveď počasia Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: Windy

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články