°C

Streda, 23. september 2020. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Na Slovensko sa valí arktická vlna snehu: FOTO Aktuálne podmienky v lyžiarskych strediskách

Štrbské pleso
Štrbské pleso
Zdroj: vt.sk
03.01.2017 08:31

BRATISLAVA - Lyžovačku pri veľmi dobrých podmienkach ponúka v tomto období až 100 zimných areálov naprieč celým Slovenskom. Sneh na zjazdovkách je prevažne technický, no v niektorých vyšších polohách sú upravené aj technicky nezasnežované svahy.


Technicky zasnežené svahy aktuálne nájdete napríklad na Podbanskom, Martinských holiach, severnej aj južnej strane Chopka alebo v Lomnickom sedle, kde je momentálne 1,2 metra snehu. Nové centimetre prírodného snehu sa očakávajú opäť od stredy. Dnes bude polojasné až polooblačné počasie a  vo vysokohorských oblastiach opäť inverzia.

Dedo Mráz máva deťom zo stíhačky: Najlepšie FOTO zimných radovánok za socializmu

Foto: Facebook/JASNÁ Nízke Tatry
Na Slovensko sa valí
Zdroj: Facebook/JASNÁ Nízke Tatry

V juhozápadných strediskách je 25 až 30 cm snehu, v ďalších areáloch sa na zjazdovkách nachádza zväčša 30 až 60 cm snehu, hlavne na Orave o niečo viac. 60 cm snehu hlásia napríklad Tále, Salamandra resort, Krpáčovo a Športcentrum Oščadnica, 80 cm je v Jasenskej doline, 40 až 50 cm v Kokave-línii, vo Vyšnej Slanej, na Krahuliach alebo v Oravskom Podzámku – Racibor.

Facebook/Lyžiarske stredisko Kavečany
Na Slovensko sa valí
Zdroj: Facebook/Lyžiarske stredisko Kavečany

Na alpských zjazdovkách prevládajú dobré lyžiarske podmienky, situácia je stabilná, za posledné dni sa výška snehu výraznejšie nezmenila. Snehové zrážky sa ocakávajú od stredy. Na ladovcoch v Rakúsku je v horných castiach stredísk 80 až 130 cm snehu, Sölden a Mölltal hlásia 1,5 m snehu, dalšie tirolské strediská Arlberg, Seefeld alebo Kitzbuehel majú do 55 cm snehu.

Facebook/Ski, Golf & Hotel Resort Tale
Na Slovensko sa valí
Zdroj: Facebook/Ski, Golf & Hotel Resort Tale

Meteorológovia predpovedajú mráz a ďalší sneh

„Druhá polovica nasledujúceho týždňa bude s vysokou pravdepodobnosťou veľmi studená. Do našej oblasti prenikne pevninský arktický vzduch, v ktorom teplota vo voľnej atmosfére v hladine 850 hPa bude miestami až -20 °C, spočiatku bude aj silno veterno,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na Facebooku.

Pred príchodom výrazného ochladenia má pribudne na celom území niekoľko centimetrov nového snehu. „V dolinách a kotlinách sa v závere týždňa miestami ochladí aj pod -20 stupňov Celzia, pričom s vysokou pravdepodobnosťou zaznamenáme najmä na severe a východe aj arktické dni (teplotné maximum -10 stupňov Celzia a menej),“ dopĺňa SHMÚ.

Foto: Jasna.sk, Lúčky
Na Slovensko sa valí
Zdroj: jasna.sk

Park Snow Donovaly webkamera
Na Slovensko sa valí
Zdroj: parksnow.sk

Foto: Vt.sk, Štrbské pleso
Na Slovensko sa valí
Zdroj: vt.sk

Foto: Vt.sk, Skalnaté pleso
Na Slovensko sa valí
Zdroj: vt.sk


Galéria

Štrbské pleso Foto: Facebook/JASNÁ Nízke Tatry Facebook/Lyžiarske stredisko Kavečany Facebook/Ski, Golf & Hotel Foto: Jasna.sk, Lúčky Park Snow Donovaly webkamera Foto: Vt.sk, Skalnaté pleso

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, zh
FOTO: Facebook, Vt.sk, Jasna.sk, Parksnow.sk,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články