°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Lipšic zrazil dôchodcu, ten zraneniam podľahol: Exkluzívne FOTO z miesta nehody!

Daniel Lipšic bol účastníkom tragickej nehody
Daniel Lipšic bol účastníkom tragickej nehody
Zdroj: foto: tip citatela
20.09.2016 11:01

BRATISLAVA - Tragická dopravná nehoda sa stala včera večer v Bratislave. Za volantom Škody Superb sedel poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA). Došlo k stretu so 72-ročným chodcom Emilom, ktorý, žiaľ, zraneniam podľahol.


Vaše tipy

Nešťastie sa stalo včera vo večerných hodinách na Vajnorskej ulici v Bratislave. Bratislavskí policajti už vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody vozidla a chodca. "Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania 43-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Suberb v ľavom jazdnom pruhu smerom do centra mesta, kde z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu s chodcom,  ktorý prechádzal cez vozovku v blízkosti priechodu pre chodcov smerom od Kutuzovovej ulice," informovala hovorkyňa bratislavských policajtov Lucia Mihalíková.

Doplnila, že zrážkou s vozidlom utrpel 72-ročný chodec zranenia, s ktorými bol privolanou službou RZP prevezený do jednej z bratislavských nemocníc."Bola nám nahlásená dopravná nehoda na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej. Chodec utrpel vážne poranenie hlavy,“ informoval zastupujúci hovorca záchranárov Jozef Minár. V nemocnici, žiaľ, v nočných hodinách zraneniam podľahol.

Lipšic zrazil dôchodcu, ten
Zdroj: foto: tip citatela

Podľa svedka nehody, ktorý sa ocitol na mieste nešťastia približne do piatich minút, chodec mal tmavé oblečenie bez reflexných prvkov. "Aj keď bol prechod osvetlený, p. Lipšic nemal šancu zaznamenať z kraja chodca," opísal. Lipšic priamo na mieste uviedol, že chodca zaregistroval, až keď nastal náraz. "Pravdepodobne chodec vychádzal z Cantiny Contandiny, z podniku, ktorý sa nachádza hneď pri priechode," povedal nám svedok a doplnil, že Lipšic po nehode zavolal záchranku, ostal pri mužovi a snažil sa mu pomôcť. "Povedal, že sa modlí za skoré uzdravenie staršieho pána, ale že to s ním nevyzerá dobre (chodec neskôr v nemocnice zomrel, pozn.red.)," opísal svedok. 

Na zistenie prítomnosti alkoholu u dôchodcu Emila bol nariadený odber krvi. Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u vodiča na mieste vylúčené. Výška škody na vozidle je predbežne vyčíslená na 3.000 eur. 

Lipšic zrazil dôchodcu, ten
Zdroj: foto: tip citatela

Lipšic zrazil dôchodcu, ten
Zdroj: foto: tip citatela

Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia nehody sú v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Lipšic zrazil dôchodcu, ten
Zdroj: foto: tip citatela

Lipšic zrazil dôchodcu, ten
Zdroj: foto: tip citatela


Galéria

Daniel Lipšic bol účastníkom

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Topky.sk
FOTO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články