Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

Muža v Snine napadol medveď: Vybral sa na huby, s poraneniami skončil v nemocnici

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: spravatanap.sk)

STAKČÍNSKA ROZTOKA - Pri obci Stakčínska Roztoka v okrese Snina napadol medveď človeka. Starší muž utrpel pri strete so zvieraťom poranenie dolnej končatiny. Je hospitalizovaný v sninskej nemocnici.

Zviera zaútočilo na nič netušiaceho muža v lese za dedinou. Vybral sa tam v utorok popoludní hľadať huby. "Ide o obyvateľa našej obce, ktorý u nás pracuje na aktivačných prácach. V lese bol sám, no našťastie, mal pri sebe mobilný telefón. Privolal si ním na pomoc chlapov z dediny," informoval starosta Juraj Pyteľ.

Dedinčania mužovi zastavili krvácanie na nohe a zverili ho do rúk privolaných zdravotníkov. Tí ho po ošetrení transportovali do sninskej nemocnice, kde zostáva hospitalizovaný aj počas dnešného dňa.

Návštevníkom lesov sa v čase zberu lesných plodov odporúča obchádzať húštiny, kde môže odpočívať zver. "Pri náhodnom strete s medveďom sa mu netreba pozerať do očí, ale bokom. Z miesta by sa malo následne odchádzať preč pomalým krokom," uviedol zoológ Správy Národného parku Poloniny Štefan Pčola.

Stakčínska Roztoka leží práve v susedstve zmieneného parku. Stret človeka s medveďom tu v posledných rokoch nezaznamenali. Podľa Pčolu to nesignalizuje vyššiu koncentráciu zvierat na krajnom východe krajiny. Populácia medveďov je tam za posledných 15 rokov stabilná. Pohybuje sa približne na úrovni 20 jedincov.

Viac o téme: Medveď
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu