Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Veľká predpoveď meteorológov na zimu: Európa sa zmení na ľadové kráľovstvo, prvý sneh už čoskoro!

Predpoveď na december a február od francúzskych meteorológov
Predpoveď na december a február od francúzskych meteorológov
Zdroj: SITA
18.09.2014 13:00

MOSKVA/PARÍŽ/WASHINGTON/VARŠAVA - Tento rok podľa meteorológov na zimu dlho čakať nebudeme. Udrie totiž skôr, než by sme ju kedy čakali a bude dlhá a studená. Prvé meteorologické výpočty naznačujú, že by k nám zima mohla doraziť už v polovici októbra!


Podľa najnovších meteorologických prognóz ruských odborníkov bude prichádzajúca zima dlhá a chladná s častými vpádmi studeného vzduchu. Kým v minulom roku k nám podľa predpovede prúdil teplý vzduch od Atlantického oceána, teraz k nám v dôsledku cyklónov v Arktíde bude prúdiť ľadový vietor. Najchladnejšie by malo byť vo februári, keď má teplota klesnúť hlboko pod bod mrazu. Aj november bude chladnejší, ako sme zvyknutí, informovala ruská agentúra ITAR-TASS.

Francúzske predpovede počasia sú známe tým, že nevychádzajú. Keď minulý rok Francúzi predpovedali najchladnejšie leto od roku 1816 a nastal pravý opak, stali sa terčom posmechu. Teraz sú však opatrnejší a hovoria o 70% pravdepodobnosti, že nás čaká naozaj studená a mokrá zima so závejmi snehu. Jeseň bude podľa francúzskych meteorológov suchá a prvé mrazy očakávajú už v októbri. Tuhá zima, ktorá nás už môže prekvapiť najmä v novembri, dosiahne svoju amplitúdu v januári a vo februári. Tento rok teda môžeme rátať s Vianocami na snehu a už teraz si môžeme naplánovať zimnú dovolenku. Predpovede počasia priniesol francúzsky server lachainemeteo.com a nouveautes-today.com.

Predpoveď francúzskych meteorológov na zimné mesiace
Francúzska predpoveď počasia na
Zdroj: La Chaîne Météo

Francúzska predpoveď počasia na zimu ukazuje, že studená zima sa bude týkať aj nášho územia
Francúzska predpoveď počasia na
Zdroj: La Chaîne Météo

Predpoveď na december a február od francúzskych meteorológov
Predpoveď na december a
Zdroj: La Chaîne Météo

Poľský denník Fakt dáva do pozornosti aj predpovede amerických meteorológov, ktorí pred niekoľkými týždňami upozorňovali na prvý sneh v Spojených štátoch. A mali pravdu – v severnej časti štátu Wyoming a západnej Južnej Dakote napadlo až 20 centimetrov snehu, čo sa naposledy v tejto časti sveta stalo v roku 1888! V Európe sa však podľa ich predpovedí zima vyzúri najviac. V novembri má ortuť teplomerov klesnúť na mínus osem stupňov Celzia a výrazne sa ochladí v polovici októbra!

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

 


Galéria

Predpoveď na december a Francúzska predpoveď počasia na Francúzska predpoveď počasia na Predpoveď na december a Predpoveď na december a

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: La Chaîne Météo

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články