Pondelok, 29. november 2021. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Slováci boli na návšteve u pápeža: František dostal od Košičanov veľkolepý dar!

Pápež František prijal dreveného anjela
Pápež František prijal dreveného anjela
Zdroj: Miro Vacula
26.06.2014 11:18

VATIKÁN - Pápež František v stredu od košického primátora Richarda Rašiho prijal veľkolepý dar - z dreva vyrezaného anjela, ktorý drží v rukách erb metropoly východu. Socha symbolizuje, že Košice ako vôbec prvé v Európe získalo 7. mája 1369 od kráľa Ľudovíta Veľkého, erbovú listinu. Zároveň zdôrazňuje, že Košice sú známe aj ako mesto tolerancie a duchovnej blízkosti človeka k človeku.


Vyše 12 tisíc ľudí na námestí svätého Petra včera čakávalo pápeža a Topky boli pri tom. Pápež František sa stretol s primátorom Košíc Rašim a jeho manželkou, a tí mu odovzdali vzácnu drevenú sochu anjela, ktorú vyrezal Milan Krajňák a počas Dní mesta Košíc ju dotvorili samotní Košičania.

Pápež František prijal dreveného
Zdroj: Miro Vacula

Každý mohol zobrať do rúk dláto a vyrezať do sochy z topoľového dreva vysokého 2,7 metra malý kúsok. Táto nadrozmerná socha putovala z Košíc do Vatikánu dva týždne.

Pápež František prijal dreveného
Zdroj: Miro Vacula

"Svätý otec je úžasne charizmatický človek. Je usmievavý, veľmi milý a normálny. Za dar ďakuje všetkým Košičanom a náš Anjel bude mať čestné miesto v Bazilike a denne bude okolo neho chodiť. On nám daroval ruženec a požiadal nás, aby sme sa zaňho všetci pomodlili," povedal nám Raši, ktorý osobne pozval pápeža do Košíc.

Pápež František prijal dreveného
Zdroj: Miro Vacula

"V roku 2015 uplynie 20 rokov od návštevy pápeža Jána Pavla II. v Košiciach. Bolo by úžasné, keby sa podarilo, aby svätý otec František prišiel k nám. Keďže má veľa pozvaní, jeho program je nabitý. Ale keď sa nám podarilo dopraviť do Vatikánu náš krásny dar, tak veríme, že zázraky sa dejú," dodal košický primátor.


Galéria

Pápež František prijal dreveného Pápež František prijal dreveného Pápež František prijal dreveného Pápež František prijal dreveného

Nástroje k článkuZDROJ: mik
FOTO: Miro Vacula

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články