Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský podá na Rómov trestné oznámenie! | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský podá na Rómov trestné oznámenie!

Čarnogurský ponúkol Dobrovodskému pomoc
Čarnogurský ponúkol Dobrovodskému pomoc
Zdroj: topky
11.01.2014 15:00

BRATISLAVA - Celé Slovensko pozná príbeh Oskara Dobrovodského a jeho boj s neprispôsobivými susedmi. Zúfalý obyvateľ Malaciek v tejto súvislosti požiadal o pomoc všetkých prezidentských kandidátov. Ozval sa mu Ján Čarnogurský a navrhol mu právne riešenie situácie.


Dobrovodský bojuje s agresívnymi Rómami, ktorí bývajú vedľa neho a robia mu zo života peklo, už roky. Úrady ani polícia mu však doteraz nevedeli pomôcť.

Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský
Zdroj: topky

Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský
Zdroj: topky

Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský
Zdroj: topky

Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský
Zdroj: topky

A tak oslovil kandidátov, ktorí sa v nadchádzajúcich voľbách uchádzajú o post prezidenta. Jeho príbeh oslovil Jána Čarnogurského, ktorý sa za ním v piatok vybral do Malaciek. Navštívil jeho rodný dom na Družstevnej ulici a okresného prokurátora Alexandra Pétera.

Dobrovodskému svitla nádej: Čarnogurský
Zdroj: topky

Zároveň Dobrovodskému navrhol riešenie, ako by mu mohol reálne pomôcť v boji za ľudské práva a práva na dôstojné bývanie, ktoré sú už niekoľko rokov porušované.

"Dúfam, že neprispôsobiví občania, ktorí pánovi Dobrovodskému a jeho rodine urobili zo života peklo a aj úradníci, ktorí mali adekvátne konať, pochopia, že žijú v civilizovanej krajine a musia sa podľa toho správať a konať. Okresný prokurátor Péter mi prisľubil, že jeho úrad nebude spôsobovať žiadne prieťahy pri krokoch, ktoré budem podnikať. Toto sa môže stať každému. Preto nemôžeme zatvárať oči pred zúfalstvom ľudí, ktorých v 21. storočí ohrozujú vo vlastnom dome, na vlastnom pozemku. Prečo doteraz Dobrovodskému nikto z kompetentných reálne nepomohol? Je to pre mňa stále záhadou," povedal skúsený obhajca.

Kauza Dobrovodský má podľa Čarnogurského širší rozmer, ako sa na prvý pohľad zdalo. "Zastupoval som disidentov či nespravodlivo prepustené a okradnuté obyčajné ženy. Verím, že právo je v prvom rade o pomoci človeku v boji proti nespravodlivosti. Mám skúsenosti z minulosti, ktoré využijem aj v prípade Oskara Dobrovodského," dodal.

Čarnogurský navrhol riešenie prípadu a pomoc Dobrovodskému v súlade s platnými zákonmi. Ide o to, aby štátne a verejnoprávne orgány využili svoje právomoci a konali, čo im zákon prikazuje. Ak tak nebudú robiť, občania nadobudnú presvedčenie, že jediné riešenie problémov s neprispôsobivými občanmi ponúka Marián Kotleba. Čarnogurského pomoc spočíva v právnych radách Dobrovodskému a v príprave trestného oznámenia proti neprispôsobivým susedom, ktoré chce podať budúci týždeň.


Galéria

Čarnogurský ponúkol Dobrovodskému pomoc Oskar Dobrovodský

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Topky

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články