Šokujúca spoveď syna (21) Mečiarovej mŕtvej poradkyne: Peklo po matkinom pokuse zavraždiť ho! | Topky.sk

Sobota, 23. marec 2019. Meniny má Adrian, zajtra Gabriel.

Šokujúca spoveď syna (21) Mečiarovej mŕtvej poradkyne: Peklo po matkinom pokuse zavraždiť ho!

Filip ukázal na internete svoju totožnosť a ospravedlnil sa za svoj neupravený vzhľad, pretože sa práve zobudil.
Filip ukázal na internete svoju totožnosť a ospravedlnil sa za svoj neupravený vzhľad, pretože sa práve zobudil.
Zdroj: reddit.com
13.11.2012 09:12

VIEDEŇ/BRATISLAVA - Syn podnikateľa Karola Martinku, ktorý čelil obvineniu z podvodu pri privatizácii piešťanských kúpeľov a opernej speváčky Blaženy Martinkovej, ktorá pôsobila počas vlády Vladimíra Mečiara ako "poradkyňa pre všetko", sa na internete vyspovedal z hororových zážitkov počas detstva. Po tom, ako sa jeho rodina musela uchýliť do exilu v Rakúsku, ho jeho matka trpiaca paranoidnou schizofréniou 15-krát bodla a sama nakoniec na psychiatrickom oddelení spáchala samovraždu.


O tragickej udalosti z 27. októbra 2000 písali viaceré domáce aj zahraničné médiá. Blažena Martinková vtedy napadla svojho syna Filipa kuchynským nožom a po čine vyskočila z balkóna. Súd vo Viedni rozhodol, že konala v stave nepríčetnosti, a preto nebola za pokus o vraždu zodpovedná. Bývalá Mečiarova pravá ruka zostala v starostlivosti lekárov na uzavretom oddelení viedenskej kliniky Otta Wagnera, kde ju o rok neskôr našli v sprche obesenú na opasku zo župana.

Blaženu Martinkovú pochovali na cintoríne v Piešťanoch. Rozlúčiť sa prišiel aj Vladimír Mečiar.
Šokujúca spoveď syna (21)
Zdroj: TASR

Filip po útoku svojej matky skončil v nemocnici s viacerými bodnými ranami, pričom došlo aj k zástave srdca. Napriek kritickému stavu sa zotavil, ale po správe o smrti matky, musel navštevovať psychológa. Teraz sa na internete objavila jeho spoveď, v ktorej si spomína na detstvo, hororový zážitok, vyrovnávanie sa s nešťastím aj následky, ktoré to na ňom zanechalo. Zdá sa, že jeho život je plný temných momentov.

"Narodil som sa v 1991 v Bratislave, na Slovensku. Vyrastal som v dokonalej hermetickej izolácii v panských sídlach a hoteloch. Moji rodičia sa objavili len málokedy, takže sa o mňa staral personál, vychovávateľky a bodyguardi. Bol som tak citovo zanedbaný, že moje prvé slovo bolo "auto", namiesto mama alebo otec. (...) Úplne som sa odcudzil svetu okolo mňa a vo veku 9 rokov som sa vrhol na hľadanie útočiska na internete," opisuje spomienky z čias, keď jeho otec Karol Martinka pôsobil ako riaditeľ Devín banky a manželia sprivatizovali piešťanské kúpele.

Manželia Martinkovci v roku 1998.
Šokujúca spoveď syna (21)
Zdroj: TASR

Problémy podľa neho začali, keď mal asi sedem rokov. Jeho otec sa stal veľmi opatrným a Filipa na každom kroku sprevádzali dvaja ozbrojení ochrankári. Do ich domu chodili výstražné balíky s mŕtvymi zvieratami a bol dokonca svedkom toho, ako zneškodňujú bombu z auta. Vo februári 1999 nakoniec rodina odišla aj so synom do Viedne. V tom čase už Martinka čelil obvineniu z podvodu pri privatizácii a polícia ho podozrievala aj zo spolupráce s Ivanom Lexom pri zavlečení exprezidentovho syna Michala Kováča ml. do zahraničia. Rakúske úrady ale podnikateľa odmietli vydať na Slovensko.

"Prečo sme sa museli presťahovať, nie je pre mňa doteraz jasné. Nemal som strach, ale bol som zmätený. Naozaj som nevedel, čo sa deje, takže som nemal dôvod sa báť," napísal na internete Filip a pokračoval opisom narastajúceho iracionálneho správania sa svojej matky, ktorá zvykla bezdôvodne prepuknúť v plač a deň pred útokom na syna vyhodila do koša šperky za niekoľko miliónov korún.

Dom vo Viedni, kde sa Martinková pokúsila zavraždiť svojho syna.
Šokujúca spoveď syna (21)
Zdroj: TASR

"Raz v noci v októbri 2000, mal som 9 rokov, moja matka vtrhla do mojej izby, keď som spal. "Zomri!" kričala z plných pľúc. Prvá vec, ktorú som videl, keď som otvoril oči, bol veľký kuchynský nôž nad jej hlavou a hojdajúcu sa retiazku s krížikom na jej krku. Rozbehla sa smerom k mojej posteli, strhla zo mňa deku a opakovane ma bodala do hrude. Snažil som sa brániť rukami a prišiel som o prst. Všade bola krv. Steny a posteľ zaliala červeň, ktorá kvapkala na koberec. Cítil som sa pokojný, prúdili vo mne endorfíny. Všetko bolo rozmazané a snové. Vyzeralo to, že nič z toho sa nestalo mne," znejú Filipove desivé spomienky.

Šokujúca spoveď syna (21)
Zdroj: reddit.com

Šokujúca spoveď syna (21)
Zdroj: reddit.com

Chlapec strávil šesť mesiacov v nemocnici na lôžku kvôli poškodenej chrbtici a musel sa znovu naučiť chodiť. Nôž prešiel jeho telom, takže jazvy má z oboch strán. Keď sa ho novinári pýtali, čo cíti, odpovedal, že veľký hnev a že má chuť svoju matku zavraždiť tehlou, ak ju vôbec ešte niekedy pustia. "Môj otec začal brať prášky na spanie, pretože mal nočné mory. Približne vtedy začal spať s mojou bývalou pestúnkou. Moja teta sa rozhodla, že by bolo dobré povedať mame o tejto záležitosti, a moja mama sa obesila na župane v nemocnici. Neprežila. Otec sa neskôr s vychovávateľkou oženil a teraz majú dcéru. Moja nevlastná matka si dokončila právnický diplom a teraz má prominentnú advokátsku kanceláriu," konštatuje Filip.

"Tento príbeh ma prenasledoval na každej škole, na ktorú som šiel. Aj keď som bol obeťou, báli sa ma a bol som vylúčený pre "zlú publicitu" a "strašenie ostatných študentov"," hovorí o období, kedy vystriedal sedem škôl a bol nútený chodiť na terapiu, psychiatrické liečebné pobyty a brať lieky. "Diagnostikovali mi ADHD (porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou, pozn. red.) a schizotypálnu poruchu. Vyskúšal som 25 rôznych antidepresív na moju chronickú dystýmiu/anhedoniu, ale jediná vec, ktorá mi pomáha, je marihuana. Teraz pracujem z domu ako spisovateľ, textár a prekladateľ," končí svoj príbeh Filip, ktorý však komunikuje so zvedavcami aj prostredníctvom diskusie a odpovedá na nich otázky.

V nej sa priznal k tomu, že ako malý vídal duchov, mimozemšťanov či mŕtveho dedka, ktorý jedol polievku za kuchynským stolom. V detstve sa venoval konšpiračným teóriám o UFO, ktorým však už dávno neverí. Psychiatrické lieky užíva stále, ale každý deň si dáva iba vitamín D, B-komplex a "trávu tak často, ako sa len dá". Od otca vraj žiadne financie nedostáva.

Do redakcie nám prišla aj reakcia od Filipa, v ktorej píše, že celá aféra okolo smrti jeho matky bola vykonštruovaná jeho manipulatívnou tetou, ktorá mala rodinu vydierať hrozbami o zverejnení istých informácií v prípade, ak jej nezaplatia. Do médií sa preto dostali správy, ktoré nezodpovedajú pravde a podľa neho samovražda jeho matky bola vyvolaná politickým tlakom a terorom, ktorý zhoršil jej zdravotný stav a podnietil ju k útoku na neho. Jeho nevlastná matka nemá s prípadom nič spoločné a Filipa vždy podporovala.

Filip kvôli pravdivosti svojej výpovede zverejnil aj fotku občianskeho preukazu.
Šokujúca spoveď syna (21)
Zdroj: reddit.com

Zastavenie trestného stíhania Karola Martinku definitívne v roku 2007 potvrdil vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Bývalý privatizér z éry Mečiarových vlád teraz žaluje štát a žiada od neho 3 milióny eur za ušlé zisky.


Galéria

Filip ukázal na internete Blaženu Martinkovú pochovali na Manželia Martinkovci v roku Dom vo Viedni, kde

Nástroje k článkuZDROJ: sz, reddit.com
FOTO: reddit.com, TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články