°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

V bratislavskej Petržalke horela skládka odpadu

Pri požiari skládky odpadu v areáli bývalého podniku Matador v Petržalke nedošlo k úniku nebezpečných látok, ktoré by ohrozili život a zdravie okolitého obyvateľstva.
Pri požiari skládky odpadu v areáli bývalého podniku Matador v Petržalke nedošlo k úniku nebezpečných látok, ktoré by ohrozili život a zdravie okolitého obyvateľstva.
01.07.2006 18:34

BRATISLAVA - V bratislavskej Petržalke horela dnes skládka odpadu na Úderníckej ulici. Medzi odpadkami sa nachádzali aj opotrebované pneumatiky a zvyšky neoprénových oblekov - a tak sa nad touto mestskou časťou opäť nachádzal hustý čierny dym. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavských hasičov Silvia Balázsiková.


Na operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru hl. mesta Bratislavy telefonovalo podľa Balázsikovej asi 30 Bratislavčanov, ktorí sa obávali toho, že sa zopakovala situácia z júna, keď horel sklad chemických látok. Podľa zasahujúcich hasičov je možné takmer s istotou vylúčiť, že medzi horiacimi odpadkami sa nachádzali chemické látky.

Požiar bol nahlásený o 13:59 a zasahujúci hasiči si s ním poradili približne za hodinu. Pri požiari zasahovali tri cisternové automobilové striekačky.


IZS: Pri požiari v Petržalke neunikli látky, ktoré by ohrozili zdravie občanov
Pri dnešnom požiari skládky odpadu v areáli bývalého podniku Matador v Petržalke nedošlo k úniku nebezpečných látok, ktoré by ohrozili život a zdravie okolitého obyvateľstva. TASR o tom informoval Ján Ondreáš z Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému bratislavského krajského úradu.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články