Utorok, 6. december 2016. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Ekonomika

Apple sa vyhne 800-miliónovej pokute: Dohoda o mimosúdnom urovnaní v spore o e-knihy

Ilustračné foto

Ilustračné foto

17.06.2014 09:23

BRATISLAVA - Americká technologická spoločnosť Apple sa v USA predbežne dohodla na mimosúdnom urovnaní sporu o ceny elektronických kníh. viac »

Súdny dvor EÚ rozhodol: Tokaj zostáva Slovensku

Pohľad na vinice v

13.02.2014 14:51

BRATISLAVA - Súdny dvor rozhodol, že zápis slovenského názvu vína "Vinohradnícka oblasť Tokaj" do elektronického registra chránených označení pôvodu (E-Bacchus) nepredstavuje napadnuteľný akt. viac »


Slovensko opäť prepadlo: Investori k nám nechcú s výnimkou Bratislavy

Slovensko opäť prepadlo: Investori

12.02.2014 11:23

BRATISLAVA – Slovensko sa pre zahraničných investorov stáva opäť čiernou dierou. Tvrdí to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister hospodárstva Juraj Miškov. Poukazuje pritom na aktuálne štatistiky Národnej banky Slovenska (NBS), podľa ktorých Slovensko vlani od januára do novembra vykázalo negatívny prílev zahraničných investícií. viac »


Takmer 60 % Slovákov sa obáva vysokých životných nákladov

Takmer 60 % Slovákov

12.02.2014 11:09

BRATISLAVA - Vysoké životné náklady ostávajú hlavným dôvodom obáv 59 % Slovákov. Oproti jari minulého roka sú mierni optimisti, vtedy vyslovilo obavu 64 % respondentov. viac »


Naši susedia to s eurofondami nevedia: V tomto sú najhorší z celej EÚ!

Naši susedia to s

10.02.2014 14:45

PRAHA – Česká republika bola za uplynulých šesť rokov v čerpaní eurofondov najhoršia spomedzi krajín EÚ. Uviedla to dnes nová ministerka pre miestny rozvoj ČR Věra Jourová (ANO), ktorú citoval server Novinky.cz. viac »


Ferratum láska na prvý pohľad

Ferratum láska na prvý

04.02.2014 15:00

Hurá, je tu lásky čas! Samozrejme je to len obrazné. Veď láska je tu neustále a je len na vás, aby ste ju prejavovali čo najčastejšie. Dnes je však uponáhľaná doba, a my preto zabúdame, že milovaní potrebujú tu a tam pocítiť naše teplo. Pre tých, ktorí sú dnešnou dobou postihnutí je tu Valentín. Ten sa pripomína každému a my tak aspoň občas nezabudneme ... viac »


Až 90 percent Slovákov si myslí, že korupcia je v SR rozšírená

Až 90 percent Slovákov

03.02.2014 13:58

BRATISLAVA - Obyvatelia Slovenska existenciu korupcie vnímajú výraznejšie v porovnaní s priemerom za celú Európsku úniu. O tom, že v krajine je korupcia rozšírená, je presvedčených 90 percent občanov Slovenska. viac »


Príležitostí na podnikanie je podľa Slovákov čoraz menej

Príležitostí na podnikanie je

03.02.2014 11:53

BRATISLAVA - Príležitostí na podnikanie je podľa Slovákov čoraz menej. Od roku 2011 poklesol počet ľudí, podľa ktorých sú na Slovensku príležitosti na podnikanie, z 23,8 na 16,1 percenta. viac »


Štát možno zverejní, ako firmy platia dane

Ilustračné foto

03.02.2014 08:56

BRATISLAVA - Ministerstvo financií chce otvoriť diskusiu o prípadnom zrušení daňového tajomstva. V rozhovore pre pondelňajšie vydanie denníka Hospodárske noviny (HN) to pripustil minister financií Peter Kažimír. Ako uviedli noviny, šéf rezortu to priznal prvýkrát. viac »


Železnice chcú zmodernizovať 30 vozňov za 24 mil. eur

Nový vlak dostal meno

31.01.2014 10:24

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) plánuje zmodernizovať tridsať vozňov na klimatizované veľkopriestorové osobné vozne 2. triedy s priestorom pre bicykle a vlakvedúceho. Predpokladaná cena týchto služieb je 24 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty počas devätnástich mesiacov. Štátny vlakový osobný dopravca vyhlásil verejnú súťaž ... viac »


Slováci sú na úrade práce v priemere 2,5 roka

Slováci sú na úrade

31.01.2014 10:13

BRATISLAVA - Nezamestnaný Slovák strávil v roku 2012 na úrade práce v priemere až dva a pol roka. Upozorňuje na to analytický tím Poštovej banky. Spomedzi ekonomík, za ktoré boli údaje Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) dostupné, je to podľa analytikov banky jednoznačne najviac. Priemerný čas trvania nezamestnanosti v krajinách OECD je pritom 10 mesiacov. viac »


Najčítanejšie články

Dievča dňaOnline hry

pauzicka.sk

Skyrama

Skyrama

Vybuduj a riaď svoje vlastné medzinárodné letisko a staraj sa o pasažierov.Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.