Sobota, 27. august 2016. Meniny má Silvia, zajtra Augustín.

Zahraničné

Smola či šťastie? Kylea (31) zasiahol blesk, uhryzol najjedovatejší had a pavúk a stále žije!

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 3 hodinami

MIAMI - Tridsaťjedenročný Kyle Cook z americkej Floridy nevie, či sa má považovať za smoliara alebo či mal naopak obrovské šťastie. Počas posledných štyroch rokov ho zasiahol blesk, uhryzol jedovatý pavúk a nedávno naňho na dvore vlastného domu v Lakelande zaútočil najjedovatejší had Severnej Ameriky, štrkáč diamantový, napísala tlačová agentúra AP. ... viac »

Záhada uneseného chlapčeka: Zatiahli ho do dodávky, ale niečo tu nesedí, nikto neohlásil zmiznutie!

Záhada uneseného chlapčeka: Zatiahli
Foto

pred 3 hodinami

REDHILL - Záhadný prípad rieši polícia v Anglicku. Vo štvrtok zalarmovali mužov zákona očití svedkovia, ktorí uviedli, že videli, ako niekto násilím zatiahol do čiernej dodávky chlapčeka. Rozbehlo sa intenzívne pátranie. viac »


Najpopulárnejšia strana v Holandsku ohlásila radikálny program: Zákaz Koránu a mešít!

Geert Wilders

pred 6 hodinami

AMSTERDAM - O nutnosti deislamizácie Holandska, ale aj o vyhostení žiadateľov o azyl a migrantov z moslimských krajín nielen z tejto krajiny, ale aj z územia Európskej únie sa okrem iného hovorí v predvolebnom programe euroskeptickej Strany slobody (PVV) známeho odporcu islamu Geerta Wildersa. viac »


Ďalší škandál s poľským mäsom: Pre antibiotiká stiahli 16 druhov z predaja

Rozmrazovanie v mikrovlnke je

pred 6 hodinami

VARŠAVA - Vzhľadom na prítomnosť zvyškov antibiotík v skúmanej vzorke stiahol poľský výrobca mäsových produktov Animex z trhu celkovo 16 druhov svojich výrobkov. Ich podrobný zoznam zverejnila spravodajská televízia TVN24. Stalo sa tak na základe poznatkov z testov veterinárnej inšpekcie. viac »


Obrovský požiar vo filmových ateliéroch: Škody na Barrandove sa šplhajú na desiatky miliónov

Ilustračné foto

pred 6 hodinami

PRAHA - O požiari vo filmových ateliéroch na pražskom Barrandove informovala verejnoprávna Česká televízia, ako aj viaceré tamojšie internetové servery. viac »


Orbán zopakoval rázne NIE utečencom: Do Maďarska sa bez kontroly nedostane ani vtáčik!

Viktor Orbán

pred 7 hodinami

BUDAPEŠŤ - Maďarský premiér Viktor Orbán opätovne odmietol prijatie utečencov z Rakúska, a to aj v prípade zavedenia novej úpravy v alpskej republike. O odsune migrantov do Maďarska nemôže byť ani reči, pretože do Maďarska nemôže vstúpiť nikto, vyhlásil Orbán v rozhovore, ktorý dnes odvysielal budapeštiansky verejnoprávny rozhlas. Predseda maďarskej ... viac »


Ničivé zemetrasenie v Taliansku: Začali pochovávať prvé zo stoviek obetí

Ničivé zemetrasenie v Taliansku:

pred 8 hodinami

RÍM - V Taliansku sa začínajú prvé pohreby niektorých z približne 267 obetí zemetrasenia, ktoré v stredu zasiahlo strednú časť krajiny, informuje dnes agentúra AP. Tlačová služba Konferencie biskupov Talianska uviedla, že v meste Pomezia sa bude konať pohreb dvoch žien a ich vnučiek, ako aj troch ďalších osôb, ktoré prišli o život pri tejto katastrofe. ... viac »


Burkiny z francúzskych pláž nezmiznú: Najvyšší súd ich zákaz zrušil, je to diskriminácia

Burkiny z francúzskych pláž

pred 8 hodinami

PARÍŽ - Najvyšší francúzsky správny súd zrušil zákaz celotelových plaviek nazývaných burkiny, ktoré nosia niektoré moslimky zakrývajúc si nimi celé telo vrátane hlavy s výnimkou tváre. V zdôvodnení poukázal na to, že ide o opatrenie diskriminačného charakteru. Informáciu priniesli francúzske médiá, ako aj tlačové agentúry AP a DPA či rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF. viac »


Nemci bojujú s obrovským problémom, ktorý pociťujeme aj u nás: Pomohli im s ním migranti

Nemci bojujú s obrovským

pred 9 hodinami

BERLÍN - Vlaňajší prílev migrantov do Nemecka posilnil tamojšiu klesajúcu demografickú krivku o 1,2 percenta. Napriek rekordne nízkej pôrodnosti sa v roku 2015 počet obyvateľov krajiny zvýšil na 82,2 milióna. Informoval o tom dnes Spolkový štatistický úrad (Destatis) so sídlom vo Wiesbadene, ktorého vyhlásenie priniesla agentúra DPA. viac »


Poľská premiérka zmiernala tvrdý postoj voči migrantom: Zoči-voči Merkelovej pripúšťa kompromis

Beata Szydlová, Angela Merkelová

pred 10 hodinami

VARŠAVA - Poľsko je otvorené kompromisu v utečeneckej politike, ktorá rozdeľuje Európsku úniu, povedala dnes poľská premiérka Beata Szydlová na stretnutí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou vo Varšave. viac »


VIDEO spievajúceho sýrskeho dievčatka pobúrilo svet: Po veselých tónoch strašný krik

VIDEO spievajúceho sýrskeho dievčatka
Video

pred 10 hodinami

DAMASK - Vyrastať v krajine zmietanej vojnou znamená prežiť neisté detstvo a odmala sa takmer denne stretávať so smrťou. Video sýrskeho dievčatka, ktoré nakrútila jeho matka, dokumentuje, ako sa vojna dotýka detstva bezstarostných malých detí. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Llady Popular

Llady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Farmorama

Farmorama

Vybuduj prosperujúcu farmu, staraj sa o úrodu, zvieratká i zamestnancov.