Sobota, 5. september 2015. Meniny má Regína, zajtra Alica.

Zahraničné

Tranzitná zóna na Východnej stanici v Budapešti je opäť plná, budovanie novej zastavili

Migranti pred stanicou Keleti pályaudvar

Migranti pred stanicou Keleti pályaudvar

pred hodinou

BUDAPEŠŤ – Tranzitná zóna v podchode Východnej stanice v Budapešti (Keleti pályaudvar), z ktorej v noci nadnes odviezli autobusy stovky migrantov k rakúskym hraniciam, je opäť plná ľudí. Oznámila to dnes televízna stanica M1 s tým, že migranti sa dožadujú ďalších autobusov, ktoré by ich prepravili do Rakúska. viac »

Stovky utečencov z Maďarska stále prichádzajú: Do Viedne ich odvezie mimoriadny vlak

Desiatky migrantov stále prichádzajú

pred 2 hodinami

NICKELSDORF – Mimoriadny vlak by mal z Maďarska ku rakúskym hraniciam dovážaných migrantov previesť do Viedne. Novinárom to dnes skoro ráno povedal zástupca policajného riaditeľa spolkovej krajiny Burgenland Werner Faschinger. viac »


Maďarsko ponúklo utečencom 11 autobusov na Západ: Báli sa odvozu do táborov!

Maďarsko ponúklo utečencom 11
Foto

Aktualizované pred 3 hodinami

BUDAPEŠŤ/VIEDEŇ - Z Budapešti a Zsámbéku vyrazilo v noci nadnes prvých 11 autobusov, ktoré majú na základe piatkového nariadenia maďarskej vlády odviesť na Západ smerujúcich migrantov na maďarsko-rakúsky hraničný priechod, informovala agentúra DPA a dodala, že mnohí utečenci sa pri nastupovaní do autobusov báli odvozu do záchytných táborov. viac »


Rakúsky kancelár očakáva od Orbána európske riešenie: Hrá sa na silného muža

Werner Faymann

pred 4 hodinami

VIEDEŇ - Ministerstvo vnútra Rakúskej republiky vydalo dnes komuniké, v ktorom upozorňuje, že všetky osoby, ktoré by sa podieľali na iniciatívach ohľadne prepravy utečencov z Budapešti na územie alpskej republiky, by mohli byť trestne stíhané. Rezort zdôraznil, že polícia nikomu neodporúča zapojenie sa do podobných aktivít, ktoré sú trestateľné. viac »


Clintonová vyzvala svet na účinnejšiu pomoc pri riešení utečeneckej krízy

Hillary Clintonová

pred 4 hodinami

WASHINGTON - Americká demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová vyzvala dnes svetové spoločenstvo, aby sa viac usilovalo pomôcť migrantom utekajúcim pred konfliktmi na Blízkom východe. Informovala o tom agentúra Reuters. viac »


Malackami sa šíria poplašné správy: Tajný presun utečencov, už stavajú biele stany

Malackami sa šíria poplašné

pred 6 hodinami

MALACKY – Obyvatelia Malaciek sú znepokojení a majú strach, že pred nimi zatajili tvorbu utečeneckého tábora v centre mesta. Všimli si totiž, že v areáli miestnych kasární sa už niekoľko dní upratuje a kosí tráva. Začali si teda klásť skúmavé otázky a Topky zisťovali, či sú chýry pravdivé. viac »


Veľký pochod migrantov: Z Budapešti vyrazili pešo k rakúskym hraniciam, naštvali ich úrady

Tisíce migrantov pochodujú pešo
Foto

včera o 20:30

BUDAPEŠŤ- Niekoľko stoviek migrantov sa dnes vydalo na pochod do Rakúska z budapeštianskej Východnej stanice (Keleti), kde márne čakali na povolenie maďarských úradov odísť vlakom do Nemecka bez potrebných dokladov. Ďalších zhruba 300 migrantov utieklo zo stráženej stanice v Bicske pri maďarskej metropole a vydalo sa pozdĺž trate rovnako k rakúskym ... viac »


Kľúčový summit o utečencoch definitívne rozdelil Európu: Krajiny V4 idú proti západu

(Zľava) Viktor Orbán, Bohuslav
Foto

Aktualizujeme včera o 20:25

PRAHA – Dnes je pre Európu významný deň. V Prahe sa uskutočnil summit predsedov vlád Vyšehradskej štvorky (V4) o utečeneckej kríze, ktorá postihla mnohé európske štáty. K problematike sa už začali vyjadrovať mnohí politici, medzi ktorými je aj maďarský premiér Viktor Orbán. Servítku pred ústa si nekládol a Nemecku odkázal, aby poskytlo migrantom víza, ... viac »


Masívna kampaň britskej pravicovej strany: Povedzte nie Európskej únii!

Nigel Farage, líder britskej
Foto

včera o 19:45

LONDÝN – Britská pravicová Strana nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) odštartovala dnes kampaň, ktorá si kladie za cieľ presvedčiť voličov, aby v plánovanom referende podporili vystúpenie Británie z EÚ. viac »


Migračná kríza rozdeľuje svet: Slovinsko mení názor na kvóty

Sprava: Podpredseda vlády a

včera o 19:33

ĽUBĽANA - Slovinsko už nenamieta voči stanoveniu záväzných kvót pre prijatie migrantov v členských krajinách Európskej únie. V Ľubľane sú pripravení prijať 200O migrantov, vyplynulo z dnešného vyjadrenia šéfa tamojšej diplomacie Karla Erjavca. viac »


Ľudia podľa Putina neutekajú pred Asadovým režimom, ale pred IS: Za utečeneckú krízu môžu USA

Vladimir Putin

včera o 19:17

MOSKVA – Ruský prezident Vladimir Putin dnes povedal, že jeho sýrsky náprotivok Bašár Asad je ochotný usporiadať predčasné voľby, aby umožnil "zdravej" sýrskej opozícii podieľať sa na moci. Informovala o tom agentúra DPA. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Flashman

Flashman

Obdoha legendárneho Pacmana.Easter Puzzle

Easter Puzzle

Dostaňte králika do cieľa.