Nedeľa, 21. september 2014. Meniny má Matúš, zajtra Móric.

Zahraničné

Rusi odkazujú Američanom: Nepleťte sa do boja Sýrie a Islamského štátu

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 57 minútami

MOSKVA/ZÁHREB - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes povedal svojmu americkému kolegovi Johnovi Kerrymu, že by Washington mal rešpektovať zvrchovanosť Sýrie v jej boji s militantmi Islamského štátu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva zahraničných vecí. viac »

Nahnevaní Škóti: Voliči boli oklamaní, aby odmietli nezávislosť

Nahnevaní Škóti: Voliči boli

pred hodinou

LONDÝN - Vodca kampane za nezávislosť Škótska Alex Salmond dnes obvinil britských politikov z porušenia sľubov, že poskytnú Škótom širšie právomoci. Hlavné britské politické strany sa totiž vadia o to, ako uskutočniť prisľúbenú politickú reformu. viac »


Putin má vážneho súpera: Chodorkovskij je pripravený stať sa prezidentom

Putin má vážneho súpera:

pred 2 hodinami

MOSKVA - Bývalý šéf ruskej ropnej spoločnosti JUKOS Michail Chodorkovskij je pripravený stať sa ruským prezidentom. viac »


Pozostalí obetí letu MH17 žalujú Kyjev: Chcú milión eur za každého mŕtveho

Pozostalí obetí letu MH17

pred 2 hodinami

BERLIN - Príbuzní nemeckých obetí júlového zrútenia malajzijského lietadla nad územím východnej Ukrajiny podajú hromadnú žalobu na tamojšiu vládu a prezidenta Petra Porošenka, ktorých vinia zo spolupodielu na smrti takmer 300 ľudí. viac »


Pápež navštívil prevažne moslimské Albánsko: Pustil sa do islamských militantov

Pápaež František máva ľuďom
Foto

Aktualizované pred 3 hodinami

TIRANA - Pápež František dnes počas návštevy Albánska v príhovore pred desaťtisícmi ľudí odsúdil islamistických extrémistov za to, že zneužívajú náboženstvo na ospravedlnenie terorizmu. viac »


V blízkosti ministerstva zahraničia v Káhire explodovala nálož

Situácia v Iraku sa

pred 5 hodinami

KÁHIRA - Život jedného policajta a najmenej piatich zranených si dnes v centre Káhiry vyžiadal výbuch bombovej nálože, ktorá explodovala v blízkosti egyptského ministerstva zahraničných vecí. Informovala agentúra Reuters. viac »


Turecké bezpečnostné jednotky sa dostali do potýčky s Kurdmi

Turecké bezpečnostné jednotky sa

pred 6 hodinami

ANKARA - Turecké bezpečnostné jednotky dnes zakročili na hraniciach so Sýriou slzotvorným plynom a vodnými delami proti desiatkam Kurdov, ktorí tade v desiatkach tisícoch prúdia v úteku pred represáliami sunnitskej extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). viac »


Islamskí radikáli plánovali útok na sídlo Európskej komisie!

Islamskí radikáli plánovali útok

pred 6 hodinami

BRUSEL - Islamskí radikáli plánovali útok na sídlo Európskej komisie, výkonného orgánu EÚ. V sobotu zverejnené informácie belgických médií hovoria o septembrovom zadržaní niekoľkých osôb, ktorí po návrate zo Sýrie mali v pláne útoky na ciele únie. viac »


Podľa dosiahnutej dohody má Afganistan nového prezidenta

Kandidáti na prezidenta Afganistanu

Aktualizované pred 7 hodinami

KÁBUL - Afganská ústredná volebná komisia dnes za prezidenta krajiny vyhlásila bývalého ministra financií Ašrafa Ghaního. Vyhláseniu Ghaního za víťaza prezidentských volieb predchádzal niekoľko mesiacov trvajúci audit hlasovania, ktorý sa uskutočnil pod dohľadom OSN. viac »


Nemecký prezident už neuvažuje o návšteve Ruska

Joachim Gauck

pred 8 hodinami

MOSKVA/BERLIN - Nemecký prezident Joachim Gauck napriek pôvodným plánom potvrdil, že v najbližšom čase neplánuje navštíviť Rusko. Niekdajší bojovník proti komunizmu v sobotu zverejnenom rozhovore pre denník Rheinische Post povedal, že návštevu Ruska mal v pláne od svojho nástupu do najvyššieho úradu v marci 2012. viac »


S hladinou vody stúpa aj počet obetí: Búrka na Filipínach oberá tisíce ľudí o domov

Tropická búrka Fung-Wong zasiahla
Video

pred 8 hodinami

MANILA - Na desať sa zvýšil počet obetí tropickej búrky Fung-Wong na Filipínach, oznámila dnes štátna agentúra pre zvládanie kalamitných situácií, dodajúc, že prírodný živel pripravil o strechu nad hlavou takmer 200.000 ľudí. viac »


Najčítanejšie články
Online hry

pauzicka.sk

Screw the Nut

Screw the Nut

Dostaňte skrutku na šrób.Janes Hotel: Family Hero

Janes Hotel: Family Hero

Známa hotelierka Jane je späť.