Sobota, 18. november 2017. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Politika

Hrnko sa pustil do Dankových kritikov: Slovensko má svoje záujmy, nechceme protiruskú kampaň

Andrej Danko

Andrej Danko

pred hodinou

BRATISLAVA - Zdá sa, že prejav lídra SNS Andreja Danka poriadne rozvíril hladiny slovenských politických vôd. Kým v Rusku ho za jeho prejav chvália, Slováci sa nevedia zhodnúť. Najnovšie na seba útočia Anton Hrnko a František Šebej, ktorých názory na jeho prejav sa líšia. viac »

Kaliňák: Nikto z nás nie je pripútaný k svojej stoličke

Robert Kaliňák

15.11.2017 14:25

BRATISLAVA - Nikto z funkcionárov Smeru-SD nie je pripútaný k svojej stoličke. Vyhlásil to po stredajšom rokovaní vlády podpredseda strany a minister vnútra Robert Kaliňák. To, že spolu s ďalšími podpredsedami strany ponúkol svoju stranícku funkciu, bližšie komentovať nechcel. viac »


Ministerstvo zdravotníctva rozdeľovalo eurofondy: Najviac peňazí pôjde do nemocníc Penty

Ministerstvo zdravotníctva rozdeľovalo eurofondy:

15.11.2017 14:10

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR rozdelilo eurofondy na obnovu nemocníc. Medzi zdravotnícke zariadenia prerozdelili 65,5 milióna eur. Dokopy uspelo 15 nemocníc. viac »


Vláda schválila najväčší obchod desaťročia: Armáda bude mať nové transportéry za milióny

Peter Gajdoš

15.11.2017 13:16

BRATISLAVA - Vláda schválila v stredu návrh realizácie dodávok bojových obrnených vozidiel (BOV) 8x8 a 4x4, do ktorého má byť zapojený slovenský obranný priemysel. Materiál je utajený, minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) bude mať k nemu popoludní tlačovú konferenciu na pôde ministerstva obrany. Rezort obrany plánuje vyvinúť prototypy bojových ... viac »


Platy niektorých ústavných činiteľov by sa mali zmraziť aj na budúci rok

Platy niektorých ústavných činiteľov

15.11.2017 12:40

BRATISLAVA – Platy ústavných činiteľov by sa mali na budúci rok zmraziť. Návrh na zmrazenie predložil premiér Robert Fico na rokovanie vlády, o materiáli by mali rokovať poslanci v skrátenom legislatívnom konaní. Účelom navrhovaného zákona je ponechať platy poslancov, prezidenta, členov vlády, predsedu a podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu, verejného ... viac »


Opozícia sa pokúsi o vyslovenie nedôvery ministrovi Kaliňákovi, zbiera podpisy na zvolanie schôdze

Minister vnútra SR Robert

15.11.2017 12:15

BRATISLAVA - Opozícia začína zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, kde sa pokúsia odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) z jeho funkcie. Na tlačovej besede to dnes povedal poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár s tým, že po voľbách do VÚC, v ktorých Smer-SD prišiel o posty štyroch predsedov samosprávnych krajov, k sebareflexii ... viac »


Danko ako prvý Slovák vystúpi v ruskej Štátnej dume

Andrej Danko

15.11.2017 10:00

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko dnes popoludní vystúpi s prejavom v pléne Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie (FZ RF). Pôjde pritom o historický okamih, keďže doteraz na pôde Štátnej dumy nevystúpil žiaden zo slovenských politikov. Ako informoval agentúru SITA Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR, za ... viac »


Zemetrasenie v Smere: Maďarič ponúkol svoju funkciu podpredsedu

Marek Maďarič

15.11.2017 00:10

BRATISLAVA - Podpredsedovia Smeru-SD ponúkli pred decembrovým snemom strany svoje funkcie. Predseda Smeru-SD Robert Fico si váži ich krok a zároveň vyjadruje plnú dôveru všetkým podpredsedom strany, s ktorými má záujem na ďalšej spolupráci. Informoval o tom po rokovaní vedenia strany tlačový odbor Smeru-SD. Snem Smeru má byť začiatkom decembra v Martine. viac »


Na obrnené vozidlá treba vypísať transparentnú medzinárodnú súťaž, povedal Galko

Ľubomír Galko

14.11.2017 20:15

BRATISLAVA - Strana Sloboda a solidarita (SaS) a hnutie OĽaNO-NOVA žiadajú okamžité zastavenie obchodu na dodávky obrnených vozidiel typu 4x4 aj 8x8 pre slovenskú armádu a vypísanie transparentnej medzinárodnej súťaže, kde jednou z podmienok bude aj účasť slovenských firiem. Poslanec Ľubomír Galko (SaS) tiež žiada úplné odtajnenie celého obchodu tak, ... viac »


Novým vedúcim zastúpenia Európskej komisie v Bratislave bude Ladislav Miko

Na snímke Ladislav Miko.

14.11.2017 18:24

BRUSEL - Európska komisia (EK) v utorok potvrdila, že Ladislav Miko, český štátny príslušník, bol vymenovaný za nového vedúceho zastúpenia Európskej komisie v Bratislave. Miko, ktorý sa narodil v Košiciach, sa ujme svojej funkcie 1. januára 2018. Podľa stanoviska EK do svojej novej funkcie prináša rozsiahle znalosti o európskych inštitúciách, ktoré ... viac »


Kiska: Čím skôr budú armádne nákupy transparentnejšie, tým lepšie

Andrej Kiska

14.11.2017 17:55

BRATISLAVA – Čím skôr budú modernizačné nákupy pre armádu transparentnejšie, tým lepšie. Modernizácia je nesmierne dôležitá, aj preto, že obranyschopnosť našej armády je na nízkej úrovni. Je však nesmierne dôležité občanom vysvetliť, koľko nás to bude stáť, kto to bude robiť, za akých podmienok a či vyrokovali najlepšie možné podmienky pre našu krajinu. ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?