Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

OVCE.sk medzi víťazmi prestížnej World Summit Award

Tím eSlovensko o. z.

08.11.2013 09:00

BRATISLAVA / SALZBURG - Projekt OVCE.sk/Sheeplive.eu zo Slovenska bol ocenený za najinovatívnejší digitálny obsah v súťaži World Summit Award (WSA), ktorá prebieha pod záštitou OSN. viac »


OVCE.sk krstia svoju prvú detskú knihu 3v1

OVCE.sk krstia svoju prvú

05.11.2013 08:00

Rozprávky OVCE.sk majú odteraz aj knižnú podobu. Na pulty prichádza kniha s názvom OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním obľúbeného animovaného seriálu. Novinkou je, že k rozprávkovej knihe je pribalená aj 112-stranová príručka pre rodičov a DVD s rozprávkami. Poučia a zabavia sa teda nielen deti, ale aj rodičia a celá rodina. viac »


Viete presne, čo spadá pod pojem softvérové pirátstvo?

Viete presne, čo spadá

22.10.2013 09:00

Softvérové pirátstvo je neoprávnené kopírovanie alebo distribúcia softvéru chráneného autorským právom. Môže k nemu dôjsť kopírovaním, sťahovaním, zdieľaním, predajom alebo inštalovaním hromadných kópií do osobných počítačov alebo pracovných staníc. viac »


Som počítačový pirát a nebojím sa odhalenia. Aj tak mi na to nevedia prísť!

Som počítačový pirát a

15.10.2013 09:00

Možno takto donedávna zmýšľalo na Slovensku veľa ľudí, ktorí sa spoliehali, a ešte sa stále spoliehajú na to, že spoločnosť, polícia, ani žiadny iný subjekt nemá dostatočné páky, ako odhaliť ich protizákonnú činnosť. viac »


Ako sme dospeli k počítačovej kriminalite

Ako sme dospeli k

08.10.2013 09:00

S narastajúcim počtom osobných počítačov a rozširovaním používania internetu, si chytráci (ktorí sa žiaľ nájdu v každej možnej oblasti) rýchlo našli cestu ako obísť pravidlá. To viedlo postupne k zvyšovaniu výskytu softvérovej kriminality. Rozumejme pod tým kopírovanie, nezákonné šírenie, , či požičiavanie softvéru nad rámec povolených a zakúpených softvérových licencií. viac »


Riadne licencovaný softvér by na Slovensku poskytol štvornásobnú ekonomickú výhodu

Riadne licencovaný softvér by

11.09.2013 08:00

Keby sa zvýšilo u nás používanie riadne licencovaného softvéru, malo by to pre slovenské hospodárstvo väčší efekt ako umožnenie obdobného nárastu používania pirátskeho softvéru. Vyplýva to zo štúdie, ktorú zorganizovala BSA | The Software Alliance a INSEAD, jedna z najlepších obchodných škôl na svete. viac »


Bezpečne do školy s OVCE.sk

Bezpečne do školy s

09.09.2013 09:00

Banská Bystrica, 5. september 2013 – OVCE.sk vyrazili prostredníctvom MHD do ulíc Banskej Bystrice a Zvolena. Deti a ich rodičia v tomto regióne tak majú možnosť vidieť animované rozprávky vo viac ako 50 linkových autobusoch a trolejbusoch. Cieľom kampane Bezpečne do školy s OVCE.sk je pripomenúť cestujúcim počas jazdy v MHD, ako bezpečne využívať internet a mobil. viac »


OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej ZOO

OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej

03.07.2013 17:00

BRATISLAVA - Do košiara rozprávkových ovečiek pribudlo hneď niekoľko noviniek, kompletné DVD s 24 animovanými rozprávkami, nové vydanie knihy Deti v sieti a živé ovečky v košiari bratislavskej ZOO. viac »


Najnebezpečnejšie vírusy sveta: Mažú, kradnú heslá, ohrozujú bezpečnosť!

Najnebezpečnejšie vírusy sveta: Mažú,

30.07.2012 14:05

PRAHA - S počítačmi sú neodmysliteľne späté aj vírusy, ktoré niekedy vedia narobiť poriadnu galibu. Ruská bezpečnostná spoločnosť Kaspersky vytvorila ku príležitosti svojich pätnástich narodenín rebríček najhorších vírusov sveta. Ide o škodcov, ktoré najskôr napádali počítače, potom inteligentné telefóny a teraz aj priemyselné stroje. viac »


Najčastejšie výhovorky softvérového piráta

Najčastejšie výhovorky softvérového piráta

22.06.2012 06:55

„Ja som o nelegálnom softvéri vôbec nevedel.!" „Ja za to vôbec nezodpovedám!" „Nemám na stráženie softvéru čas." viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.