Štvrtok, 14. december 2017. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

OVCE.sk medzi víťazmi prestížnej World Summit Award

Tím eSlovensko o. z.

08.11.2013 09:00

BRATISLAVA / SALZBURG - Projekt OVCE.sk/Sheeplive.eu zo Slovenska bol ocenený za najinovatívnejší digitálny obsah v súťaži World Summit Award (WSA), ktorá prebieha pod záštitou OSN. viac »


OVCE.sk krstia svoju prvú detskú knihu 3v1

OVCE.sk krstia svoju prvú

05.11.2013 08:00

Rozprávky OVCE.sk majú odteraz aj knižnú podobu. Na pulty prichádza kniha s názvom OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním obľúbeného animovaného seriálu. Novinkou je, že k rozprávkovej knihe je pribalená aj 112-stranová príručka pre rodičov a DVD s rozprávkami. Poučia a zabavia sa teda nielen deti, ale aj rodičia a celá rodina. viac »


Viete presne, čo spadá pod pojem softvérové pirátstvo?

Viete presne, čo spadá

22.10.2013 09:00

Softvérové pirátstvo je neoprávnené kopírovanie alebo distribúcia softvéru chráneného autorským právom. Môže k nemu dôjsť kopírovaním, sťahovaním, zdieľaním, predajom alebo inštalovaním hromadných kópií do osobných počítačov alebo pracovných staníc. viac »


Som počítačový pirát a nebojím sa odhalenia. Aj tak mi na to nevedia prísť!

Som počítačový pirát a

15.10.2013 09:00

Možno takto donedávna zmýšľalo na Slovensku veľa ľudí, ktorí sa spoliehali, a ešte sa stále spoliehajú na to, že spoločnosť, polícia, ani žiadny iný subjekt nemá dostatočné páky, ako odhaliť ich protizákonnú činnosť. viac »


Ako sme dospeli k počítačovej kriminalite

Ako sme dospeli k

08.10.2013 09:00

S narastajúcim počtom osobných počítačov a rozširovaním používania internetu, si chytráci (ktorí sa žiaľ nájdu v každej možnej oblasti) rýchlo našli cestu ako obísť pravidlá. To viedlo postupne k zvyšovaniu výskytu softvérovej kriminality. Rozumejme pod tým kopírovanie, nezákonné šírenie, , či požičiavanie softvéru nad rámec povolených a zakúpených softvérových licencií. viac »


Riadne licencovaný softvér by na Slovensku poskytol štvornásobnú ekonomickú výhodu

Riadne licencovaný softvér by

11.09.2013 08:00

Keby sa zvýšilo u nás používanie riadne licencovaného softvéru, malo by to pre slovenské hospodárstvo väčší efekt ako umožnenie obdobného nárastu používania pirátskeho softvéru. Vyplýva to zo štúdie, ktorú zorganizovala BSA | The Software Alliance a INSEAD, jedna z najlepších obchodných škôl na svete. viac »


Bezpečne do školy s OVCE.sk

Bezpečne do školy s

09.09.2013 09:00

Banská Bystrica, 5. september 2013 – OVCE.sk vyrazili prostredníctvom MHD do ulíc Banskej Bystrice a Zvolena. Deti a ich rodičia v tomto regióne tak majú možnosť vidieť animované rozprávky vo viac ako 50 linkových autobusoch a trolejbusoch. Cieľom kampane Bezpečne do školy s OVCE.sk je pripomenúť cestujúcim počas jazdy v MHD, ako bezpečne využívať internet a mobil. viac »


OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej ZOO

OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej

03.07.2013 17:00

BRATISLAVA - Do košiara rozprávkových ovečiek pribudlo hneď niekoľko noviniek, kompletné DVD s 24 animovanými rozprávkami, nové vydanie knihy Deti v sieti a živé ovečky v košiari bratislavskej ZOO. viac »


Najnebezpečnejšie vírusy sveta: Mažú, kradnú heslá, ohrozujú bezpečnosť!

Najnebezpečnejšie vírusy sveta: Mažú,

30.07.2012 14:05

PRAHA - S počítačmi sú neodmysliteľne späté aj vírusy, ktoré niekedy vedia narobiť poriadnu galibu. Ruská bezpečnostná spoločnosť Kaspersky vytvorila ku príležitosti svojich pätnástich narodenín rebríček najhorších vírusov sveta. Ide o škodcov, ktoré najskôr napádali počítače, potom inteligentné telefóny a teraz aj priemyselné stroje. viac »


Najčastejšie výhovorky softvérového piráta

Najčastejšie výhovorky softvérového piráta

22.06.2012 06:55

„Ja som o nelegálnom softvéri vôbec nevedel.!" „Ja za to vôbec nezodpovedám!" „Nemám na stráženie softvéru čas." viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.