Nedeľa, 26. marec 2017. Meniny má Emanuel, zajtra Alena.

Terorizmus

Terorista z Londýna bol pred útokom trikrát v Saudskej Arábii: Učiteľ s tajnými úmyslami

Khalid Masood

Khalid Masood

Foto
včera o 09:45

LONDÝN - Ambasáda Saudskej Arábie v Londýne uviedla, že útočník z oblasti londýnskeho parlamentu bol v krajine trikrát. Vo vyhlásení vydanom v piatok neskoro večer ambasáda uviedla, že Khalid Masood vyučoval v Saudskej Arábii angličtinu od novembra 2005 do novembra 2006 a znova od apríla 2008 do apríla 2009. viac »

Šokujúce zistenie: Abdeslam sa chcel tiež odpáliť, ale bomba zlyhala, tvrdí jeho bratranec

Salah Abdeslam, člen teroristickej

26.01.2017 18:25

BRUSEL – Salah Abdeslam chcel tiež spáchať samovražedný útok, ale výbušnina, ktorú mal na tele pri parížskych teroristických útokoch, neexplodovala, vyhlásil jeho bratranec Abid Aberkan. Ten poskytol Abdeslamovi v Bruseli nový úkryt, ale tri dni nato belgická polícia hľadaného teroristu chytila. viac »


VIDEO Islamisti rozpútali ďalšie peklo: Útok na hotel, 14 mŕtvych a najmenej 20 zranených

VIDEO Islamisti rozpútali ďalšie
FotoVideo

25.01.2017 12:22

MOGADIŠO - Najmenej 14 ľudí zahynulo pri dnešnom útoku ozbrojencov na hotel v somálskej metropole Mogadišo, informovala polícia a svedkovia. Zranených je zhruba 20 ľudí. K útoku sa prihlásila islamistická skupina aš-Šabáb. viac »


Hrozivá štatistika: Počet ozbrojených útokov a teroristických činov rapídne stúpol

Ilustračné foto

24.01.2017 06:10

WASHINGTON - Počet ozbrojených útokov a teroristických činov sa vlani oproti roku 2015 zvýšil o 26 percent, pričom celosvetovo dosiahol počtu 24.000, a to najmä v dôsledku eskalácie násilia na Ukrajine, v Turecku a Jemene. viac »


Bill Gates varuje ľudstvo pred novou formou terorizmu: Riziko záhuby je veľmi vysoké

Bill Gates

22.01.2017 17:56

DAVOS - Na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose varoval minulý týždeň miliardár Bill Gates pred novou formou terorizmu. Upozornil na to, že sa blíži a že ľudstvo na ňu nie je pripravené. viac »


Opásaný atentátnik sa chcel odpáliť v rušnej kaviarni: Zastavili ho v poslednej chvíli!

Ilustračné foto

22.01.2017 07:04

BEJRÚT - Libanonským bezpečnostným zložkám sa podarilo prekaziť samovražedný bombový útok na hlavné mesto a zatknúť útočníka. viac »


Teroristický útok vo Viedni bol prekazený: Terčom islamistu mohlo byť aj metro

Ilustračné foto

21.01.2017 17:05

VIEDEŇ - Rakúska polícia prekazila bezprostredne hroziaci teroristický útok, ktorého terčom sa mohlo stať viedenské metro. Útok plánoval uskutočniť 18-ročný zradikalizovaný mladík albánskeho pôvodu, ktorého rakúske úrady zadržali v piatok večer pre podozrenie z plánovania teroristického činu vo Viedni. viac »


Rakúsku policajti predišli teroristickému útoku: Za všetkým bol 18-ročný mladík

Rakúsku policajti predišli teroristickému

21.01.2017 06:20

VIEDEŇ - Rakúska polícia zadržala dnes 18-ročného mladíka albánskeho pôvodu, ktorý plánoval teroristický útok vo Viedni. Oznámil to večer rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka, ktorý však z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania odmietol na tlačovej konferencii zverejniť ďalšie podrobnosti. viac »


MIMORIADNA SPRÁVA V utečeneckom tábore pri našich hraniciach zasahovalo komando: Spojenie s teroristami

Takto vyzerajú finálne úpravy

20.01.2017 16:48

HAINBURG - Elitná jednotka Cobra rakúskej polície zasahovala vo štvrtok skoro ráno v domove pre azylantov v dolnorakúskom meste Hainburg. Podľa dnešného vydania denníka Heute išlo o dlhšie plánovanú protiteroristickú akciu, ktorej svedkovia hovorili o zadržaní jedného muža. viac »


Pri Španielsku zadržali dvoch džihádistov: Boli napojení na Daeš, chceli páchať teror

Ilustračné foto

13.01.2017 12:40

CEUTA - Španielska polícia zatkla dvoch ľudí podozrivých z členstva v džihádistickej bunke napojenej na extrémistickú organizáciu Daeš. viac »


Jediný preživší terorista z Paríža svoj čin neľutuje, priznal sa v liste

Salah Abdeslam, člen teroristickej

13.01.2017 11:40

PARÍŽ - Jediný žijúci člen teroristických kománd, ktoré 13. novembra 2015 zaútočili v Paríži a okolí, sa v listoch z väzenia adresovaných nemenovanej žene priznal, že sa nehanbí za to, čo spáchal. V listoch píše aj o svojom vzťahu k islamu. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.