Sobota, 18. november 2017. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Bojujme proti korupcii

Slovensko patrí v korupcii k najhorším na svete: Najviac mu podľahli učitelia, lekári a úradníci

Ilustračné foto

Ilustračné foto

09.12.2016 14:00

BRATISLAVA - Dnešný deň je vyhlásená za Medzinárodný deň boja proti korupcii. Pozreli sme sa na korupčné prípady, ktoré v poslednom roku otriasali našimi médiami. Slovensko opakovane obsadzuje najhoršie priečky prieskumov, ktoré poukazujú na škandalóznu situáciu v spoločnosti. viac »

Prieskum verejnej mienky: Korupciu by polícii oznámila polovica Slovákov

Korupcia

08.12.2016 16:00

BRATISLAVA - Presná polovica občanov Slovenska (50 %) by našla odvahu oznámiť korupciu vo svojom okolí v prípade, ak by mali istotu primeranej ochrany. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Nadáciu Zastavme korupciu pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii vykonala agentúra Focus. Agentúra v rámci prieskumu zbierala dáta v ... viac »


Prieskum prináša pozitívne výsledky: Miera dôveryhodnosti v slovenskú justíciu vzrástla o 11 percent

Prieskum prináša pozitívne výsledky:

19.10.2016 23:00

BRATISLAVA – Slovenská verejnosť začína o čosi viac veriť v slovenské súdy a súdnictvo. Miera jej dôveryhodnosti v slovenskú justíciu vzrástla oproti minulému roku o 11 percent, pričom zároveň o 14 percent klesol počet ľudí, ktorí stále súdom nedôverujú. Vyplýva to z výsledkov septembrového reprezentatívneho prieskumu na vzorke 1014 respondentov, ktorý ... viac »


Začal veľký prieskum o slovenskom súdnictve: Dôveryhodnosť je na bode mrazu

Začal veľký prieskum o

15.09.2016 10:00

BRATISLAVA - Začal sa zber dát pre reprezentatívny prieskum o slovenskom súdnictve. Prieskum je jedným z najrozsiahlejších prieskumov zameraných na oblasť justície v posledných rokoch. viac »


Hlavným problémom korupcie je beztrestnosť mocných politikov a podnikateľov, tvrdí Šípoš

Gabriel Šípoš

17.06.2016 08:00

BRATISLAVA – Zákon na ochranu oznamovateľov, ktorí nahlásia korupciu, v praxi nefunguje. Ako povedal dnes na tlačovej konferencii v Bratislave riaditeľ organizácie Transparency International Slovensko (TIS) Gabriel Šípoš, keď bol zákon v minulom volebnom období schválený, premiér aj minister vnútra ho spomínali ako jeden zo zákonov protikorupčného boja. viac »


Američania ocenili bojovníkov za ľudské práva a proti korupcii: Medzi nimi aj naša poslankyňa

Americký charge d´Affairs Liam

29.05.2016 20:10

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo USA v Bratislave tento týždeň po piatykrát udelilo ocenenia v oblasti ľudských práv. Cenu Ochranca ľudských práv získal riaditeľ EduRoma Vlado Rafael. Cenu za boj proti korupcii si odniesla blogerka a teraz aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová. viac »


Ambasáda ocenila bojovníkov za ľudské práva a proti korupcii: Medzi nimi aj Remišová

Veronika Remišová

29.05.2016 10:00

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo USA v Bratislave tento týždeň po piatykrát udelilo ocenenia v oblasti ľudských práv. Cenu Ochranca ľudských práv získal riaditeľ EduRoma Vlado Rafael. Cenu za boj proti korupcii si odniesla blogerka a teraz aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová. viac »


Prieskum ukázal krutú pravdu: Za nezákonné konanie politikov nie je vyvodená zodpovednosť

Zuzana Čaputová

08.02.2016 11:00

BRATISLAVA - Len v malom počte prípadov, resp. nikdy nie je vyvodená zodpovednosť voči politikovi, ktorý sa dopustil nezákonného konania. Myslí si to 77 percent ľudí v prieskume agentúry Focus, ktorý si dala vypracovať iniciatíva Štrngám za zmenu pred marcovými parlamentnými voľbami na vzorke 1 004 respondentov. viac »


Slovákov táto správa rozhodne nepoteší: Vnímanie korupcie je u nás stále veľmi vysoké

Slovákov táto správa rozhodne

27.01.2016 14:35

BRATISLAVA - Vnímanie korupcie je podľa Transparency International Slovensko (TIS) u nás stále veľmi vysoké. Podľa medzinárodného rebríčka vnímania korupcie skončilo Slovensko za rok 2015 na 50. až 53. mieste spolu s Chorvátskom, Maďarskom a Bahrainom. Ide teda o zhoršenie o dve miesta oproti roku 2014. Podľa organizácie je to piate najhoršie umiestnenie ... viac »


Vnímanie korupcie je na Slovensku stále veľmi vysoké

Obálka s peniazmi

27.01.2016 13:05

BRATISLAVA - Vnímanie korupcie je podľa Transparency International Slovensko (TIS) u nás stále veľmi vysoké. Podľa medzinárodného rebríčka vnímania korupcie skončilo Slovensko za rok 2015 na 50. až 53. mieste spolu s Chorvátskom, Maďarskom a Bahrainom. Ide teda o zhoršenie o dve miesta oproti roku 2014. viac »


Dnes je Medzinárodný deň boja proti korupcii: Bojujme proti nej po celý rok!

Dnes je Medzinárodný deň

09.12.2015 08:00

9. december nám všetkým pripomína negatívny a ničivý vplyv korupcie ako vo verejnom, tak aj súkromnom sektore. Tento deň je zároveň aj výzvou na potrebu prijímať riešenia na jej potláčanie. Medzinárodný deň boja proti korupcii je akýsi pomyseľný varovný ukazovák upozorňujúci na aktuálny stav korupčného správania v spoločnosti. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.