Utorok, 23. január 2018. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Košický kraj - župné voľby 2017

Viaceré kraje majú oficiálne nových predsedov: Sľub zložili Trnka, Droba, Jurinová i Viskupič

Rastislav Trnka sa ujal funkcie.

Rastislav Trnka sa ujal funkcie.

04.12.2017 13:10

KOŠICE - Novozvolený predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, Šanca) v pondelok zložil slávnostný sľub a ujal sa funkcie. Na poste nahradil Zdenka Trebuľu (Smer-SD), ktorý po troch funkčných obdobiach už v novembrových krajských voľbách nekandidoval. viac »

L. SISÁK: Nezamestanosti môžu pomôcť regionálne podniky

Lukáš Sisák, kandidát na

06.11.2013 13:45

KOŠICE – O kreslo predsedu Košického samosprávneho kraja má záujem aj mladý, len 27-ročný živnostník, ktorý podniká v oblasti životného prostredia a nakladania s nebezpečnými odpadmi, komunista Lukáš Sisák. Ak by bol zvolený, zakladal by regionálne obchodné spoločnosti, ktoré by mali zabezpečiť sebestačnosť kraja a prispeli by k znižovaniu nezamestnanosti. ... viac »


I. KUHN: Kraj má napĺňať svoje kompetencie a nie suplovať súkromný sektor

Ivan Kuhn

06.11.2013 13:40

KOŠICE – Rožňavčan Ivan Kuhn, ktorý sa o post predsedu Košického samosprávneho kraja uchádza s podporou Občianskej konzervatívnej strany, tvrdí, že sa niekoľkokrát stretol s výsledkami práce KSK a vo väčšine prípadov to boli negatívne skúsenosti. Keďže pravicové strany neboli schopné dohodnúť sa na spoločnom kandidátovi, rozhodol sa kandidovať sám. ... viac »


Z. TREBUĽA: Bude potrebné posilniť kompetencie regionálnych samospráv

Zdenko Trebuľa.

06.11.2013 13:01

KOŠICE – Súčasný predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenko Trebuľa, ktorého v nastávajúcich regionálnych voľbách podporujú okrem materskej strany Smer-SD aj Most - Híd a Strana maďarskej komunity, sa bude o kreslo šéfa regionálnej samosprávy pokúšať už tretíkrát. Rozhovor so Zdenkom Trebuľom je súčasťou projektu, kde TASR predstavuje kandidátov ... viac »


R. MASNYK: V kraji vidím letargiu, treba zmenu na pozitívny rozvoj a rast

Rastislav Masnyk, kandidát na

06.11.2013 12:58

KOŠICE - Advokát Rastislav Masnyk (39) kandiduje na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za koalíciu strán Sloboda a solidarita (SAS) a SDKÚ-DS. Jeho ambíciami sú rast a rozvoj kraja, zvyšovanie životnej úrovne, kvalitná infraštruktúra a školstvo, chce uskutočniť audit nakladania s financiami a majetkom. Rozhovor s R. Masnykom je súčasťou ... viac »


D. PALAŠČÁKOVÁ: Eurofondy je možné využívať lepšie

Dominika Palaščáková, kandidátka na

06.11.2013 12:56

KOŠICE - Asistentka projektového manažéra pre európske štrukturálne fondy Dominika Palaščáková (31) kandiduje na post predsedníčky Košického samosprávneho kraja (KSK) za hnutie Nová väčšina - Dohoda. V rámci kraja chce celospoločensky akceptované zmeny, rozvoj vidieka a miest, kvalitnejší život pre všetkých. Rozhovor s D. Palaščákovou je súčasťou projektu, ... viac »


O post predsedu KSK sa uchádza najmenej sedem kandidátov

Košice

30.09.2013 18:52

KOŠICE - Pre novembrové regionálne voľby v Košickom samosprávnom kraji (KSK) podalo do dnešnej 16.00 h kandidačné listiny 20 politických subjektov a 63 nezávislých kandidátov. Spolu sa o poslanecký mandát uchádza 262 kandidátov. viac »


Na predsedu KSK bude kandidovať aj Rudolf Bauer

Rudolf Bauer

30.09.2013 09:05

KOŠICE - Na funkciu predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude za stranu Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS) kandidovať aj súčasný starosta mestskej časti Košice - Západ a bývalý primátor Košíc, aj predseda VÚC Rudolf Bauer. viac »


KDH prišlo o kandidátku na župana KSK, hnevá ju nejednotnosť opozície

Ján Figeľ a Mária

26.09.2013 15:30

KOŠICE - Kandidátka KDH na predsedníčku Košického samosprávneho kraja (KSK) Mária Sabolová dnes oznámila, že sa vzdáva svojej kandidatúry. viac »


SDKÚ do boja v Košiciach vyrazí spoločne s KDH a Mostom-Híd

Lucia Žitňanská

10.09.2013 17:22

KOŠICE – Predsedníctvo košického krajského regionálneho zväzu SDKÚ-DS deklarovalo maximálnu podporu spolupráci v rámci strán Ľudovej platformy, preto považuje za absolútne prirodzené, že strana je pripravená ísť do volieb v Košickom samosprávnom kraji spolu so stranami Ľudovej platformy - KDH a Mostom-Híd. viac »


Regionálne voľby budú stáť takmer desať miliónov eur

Regionálne voľby budú stáť

29.07.2013 09:24

BRATISLAVA – Náklady na jesenné voľby do orgánov samosprávnych krajov budú takmer desať miliónov eur. Z rozpočtu ministerstva vnútra na ne vyčlenili 8 624 592 eur, Štatistický úrad SR počíta so sumou 1 345 372 eur. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.