Utorok, 27. jún 2017. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Dobré správy

Muž odpadol, nemal pulz: Policajti mu hrdinsky zachránili život! Potom prišlo desivé zistenie

Miroslav Onda a Matej Laššan

Miroslav Onda a Matej Laššan

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Víkendová služba sa dvom policajtom už navždy zapíše do pamäti. Zachránili totiž život mladého muža, ktorý by tu bez ich pomoci pravdepodobne už nebol. Okrem toho im celú akciu komplikoval iný, vulgárny muž. Tá najstrašidelnejšia správa ale prišla až po príchode záchranárov. Ohrozili vlastný život pre život niekoho iného. viac »

Zuzana Smatanová navrhuje klobúky pre svetové hviezdy: Nosí ich aj Will.i.am alebo Beckhamovci

Zuzana Smatanová navrhuje klobúky

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Má známu menovkyňu, no jej príbeh je celkom iný. Pochádza zo Štúrova, študovala v Londýne, kde tiež rozbehla svoj mimoriadne úspešný biznis. Značke Bysju Zuzany Smatanovej sa vo svete skutočne darí, klobúky z dielne Slovenky totiž na hlave nosia také hviezdy, ako Will.i.am, Beckhamovci, Paul McCartney alebo britský rocker Paul Weller. viac »


REVOLUČNÝ ZÁKON Zvieratá už viac na Slovensku nebudú vecou

Robert Fico a jeho

pred 19 hodinami

BRATISLAVA - Každé zviera by malo byť po novom definované ako živý tvor, nie ako vec. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) s tým, že zmenu prinesie novela zákona o veterinárnej starostlivosti. Právnu normu dá agrorezort do pripomienkového konania ešte v letných ... viac »


FOTO+VIDEO Nedotknutá príroda vo Vlčích horách: Vychutnajte si krásu národného parku Poloniny

FOTO+VIDEO Nedotknutá príroda vo

pred 21 hodinami

TATRANSKÁ LOMNICA - #Poloniny sú národný parkom od roku 1997. Nachádzajú sa na unikátnom území, v ktorom sa stretávajú národné parky troch krajín – Slovenska, Ukrajiny a Poľska. Tento trojhraničný bod je zároven najvyšším vrchom a volá sa Kremenec. viac »


Dobrovoľníci budú dnes po celom Slovensku rozdávať objatia

Dobrovoľníci budú dnes po

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Stovky dobrovoľníkov dnes budú v 30 mestách na Slovensku rozdávať ľuďom objatia i radosť v rámci 6. ročníka podujatia Hug Day. Konať sa bude od Bratislavy, cez Nitru, Žilinu, Rimavskú Sobotu, Rožňavu až po Košice. Informoval o tom koordinátor podujatia Jaroslav Dodok. viac »


FOTO Českí architekti by chceli takto vidieť naše Tatry: Kontroverzná moderná architektúra priamo v horách

FOTO Českí architekti by

včera o 15:00

#Kežmarská chata v Tatrách vyhorela pred viac ako štyridsiatimi rokmi a už tesne potom začala debata, ktorá by postupne mala priniesť jej obnovu. V posledných rokoch to z času na čas vyzeralo nádejne, inokedy zase hlasy utíchli. Moderný návrh, o ktorý sa postarali architekti z českého Atelieru 8000, vyzerá nesmierne zaujímavo a oslovil aj médiá zo sveta. viac »


RETRO Líšia sa od seba slovenské sídliská? Tieto zábery vás presvedčia, že každé z nich môže vyzerať super

RETRO Líšia sa od

24.06.2017 08:13

BRATISLAVA - Mnohí z nás sme na nich vyrastali. Pre veľa Slovákov sú symbolom nevkusu, či problémových štvrtí. Pre nás, deti sídlisk, však majú zaujímavú poetiku. Dokážu vyzerať odpudivo a krásne zároveň. Spájajú sa nám s detskými rokmi, vyrastaním, školou, kamarátmi a tiež rodičovským hniezdom. viac »


Historický moment, na ktorý sme čakali desaťročia: Do vesmíru už vyletelo aj Slovensko

Historický moment, na ktorý
FotoVideo

23.06.2017 11:59

BRATISLAVA – Slovenská kozmonautika dnes ráno urobila ďalší krok do vesmíru. Z vesmírneho strediska Šríharikota totiž odštartovala indická raketa PSLV-C38, ktorá na orbit vyniesla 31 družíc, medzi ktorými je aj prvá slovenská družica skCUBE. Stalo sa tak zhruba po desiatich rokoch od prvých plánov, po piatich rokoch vývoja, výroby a testovania a 1,5 ... viac »


Inovatívne technológie i u nás: Kvalitné medicínske terapie sú dostupné aj na Slovensku

Ilustračné foto

23.06.2017 11:30

BRATISLAVA - Inovatívne medicínske technológie dokážu skvalitniť diagnostiku, umožňujú lekárom operovať presnejšie, menej bolestivo a šetrnejšie k pacientovi, čím sa skracuje pobyt v nemocnici aj rekonvalescencie. V súčasnosti je k dispozícii vyše 500.000 medicínskych technológií. Ich prínos zviditeľňuje aktuálny MedTech Week - Európsky týždeň medicínskych technológií. viac »


VIDEO Nový internetový fenomén sa volá Zem je láva: Vychádza z detskej hry a je to dosť sranda

VIDEO Nový internetový fenomén

23.06.2017 07:00

BRATISLAVA - Koncom minulého roka internet ovládol Mannequin Challenge, predtým tu bol planking, klipy pre Pharellovu skladbu Happy a iné fenomény, na ktoré sa rýchlo zabúda. Ten najnovší z nich je veľmi jednoduchý a inšpiráciu si berie z detskej hry. Hrali ste sa niekedy v útlej mladosti na „Zem je láva“ a skákali v detskej izbe z postele na postel? viac »


Študentka Nikoleta a jej prevratný objav: Odborníci sú nadšení, koniec zabudnutým deťom v aute

Študentka Nikoleta a jej
Foto

22.06.2017 09:52

HRONSKÉ KĽAČANY - Každý rok rovnaký scenár. Nešťastné správy s tragickým koncom, kedy rodič zabudol svoje dieťa v aute, sú žiaľ nežiaducou súčasťou leta. Mladej študentke Nikolete sa zdá sa podarilo niečo prevratné. Vynález, ktorý vytvorila má pomôcť predísť smutným udalostiam a zachrániť život našej ratolesti alebo psíkovi. Nadšení sú aj automobiloví odborníci. viac »


Najčítanejšie články

Euro U21 2017 Poľsko

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Drakensang Online

Drakensang Online

Bojuj vo veľkolepej 3D hre a vydaj sa na cestu nebojácneho dračieho rytiera.