Sobota, 18. november 2017. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Dobré správy

Sandru postihla strašná choroba: Rozhodla sa bojovať, VIDEO jej odvahy je inšpiráciou

pred 9 hodinami

RIO DE JANEIRO - Telo päťdesiattriročnej Sandry je posiate drobnými benígnymi nádormi. Príčinou je neliečiteľná neurofibromatóza prvého typu (NF1). Ochorenie vzniká mutáciou génov a zasahuje nervový systém. Na pokožke sa najskôr prejaví škvrnami farby bielej kávy a neskôr početnými tumormi. Videom, ktoré natočila na pláži, chce povzbudiť nielen svoje ... viac »

Košice členom prestížneho klubu: Získali titul UNESCO Creative City of Media Arts

Košice členom prestížneho klubu:

31.10.2017 22:10

KOŠICE – Košice sa ako prvé slovenské mesto stali členom prestížneho klubu - Siete kreatívnych miest UNESCO (UNESCO Creative Cities Network). Od utorka sú tak jedným zo 64 miest v 44 krajinách celého sveta s novým statusom kreatívneho mesta a jediné v tomto roku z východnej Európy so zameraním na mediálne umenie. Informovala o tom hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová. viac »


KVÍZ To naj zo Slovenska: Viete, na čo všetko by sme mali byť skutočne hrdí?

KVÍZ To naj zo

31.10.2017 10:00

BRATISLAVA - Slovensko je nádherná krajina, ale to už snáď všetci vieme. Ako hrdí Slováci by sme mali poznať tie najlepšie a najkúzelnejšie miesta. Aj vďaka nim sa Slovensko nachádza na vysokých priečkach v mnohých svetových NAJ. Otestujte sa, či ich skutočne poznáte! viac »


FOTO Je Bardejov najkrajšie slovenské mesto? Skúste to so sprievodcom od Nie je túra bez Štúra

FOTO Je Bardejov najkrajšie

30.10.2017 08:33

#Bardejov patrí k tým slovenským mestám, ktoré denne navštívi naozaj slušné množstvo turistov, nielen domácich, ale aj zahraničných. Práve tam nájdete jedno z najkrajších námestí, ktoré na Slovensku máme. Teda minimálne podľa mňa je to tak určite. A tiež sa oplatí do Bardejova vybrať v akékoľvek ročné obdobie, vždy má totiž jedinečnú atmosféru. viac »


VIDEO Slovenský hudobník skúsil šťastie v USA: Dnes má úspešnú kariéru aj biznis

VIDEO Slovenský hudobník skúsil
Video

29.10.2017 09:00

CHARLESTON - Violista Peter Kiráľ pochádza z Bratislavy, kde študoval na konzervatóriu a tiež na vysokej škole múzických umení. Už v tom čase hrával s rôznymi orchestrami zo Slovenska, Nemecka a Rakúska a to tiež v Európe, Ázii či v USA. No v roku 2006 sa mu podarilo dostať na univerzitu v americkom Charlestone. Tam sa začali písať prvé kapitoly jeho ... viac »


Pod hradom Matúša Čáka to vyzerá rozprávkovo: Jeseň maľuje Trenčínu novú tvár

Pod hradom Matúša Čáka

28.10.2017 09:59

#Počas jesene sa to len tak hemží fotografiami, ktoré zachytávajú toto ročné obdobie. Krásne sfarbené stromy, ľudia túliaci sa k sebe a vo vzduchu vôňa gaštanov je presne to, čo vystihuje jeseň. Pozrite sa, ako sa zmenil Trenčín v tomto ročnom období. viac »


Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou: Stratené námorníčky zachránili po piatich mesiacoch

Námorníčky stratené v Tichom

27.10.2017 20:05

HONOLULU - Dve námorníčky, ktoré sa na päť mesiacov stratili v Tichom oceáne, zachránili americké námorné sily. V piatok o tom informovalo námorníctvo USA. viac »


Ďalšia pýcha krajiny: Slovenské víno na karte prestížnej reštaurácie v Marseille

Ilustračné foto

27.10.2017 13:30

BRATISLAVA - O Francúzoch je známe, že sú to gurmáni a potrpia si na výborné jedlo a ešte lepšie víno. To, že ich očarilo slovenské víno Dunaj až tak, že sa objaví na menu karte prestížnej reštaurácie l´Epuisette s michelinskou hviezdou v Marseille, je obrovský úspech. viac »


VIDEO Narodila sa v Kongu, svadbu mala v Trnave: Britská youtuberka hovorí vo videách o Slovensku a Slovákoch

VIDEO Narodila sa v

27.10.2017 13:00

BRATISLAVA - #Naučila sa po slovensky, vo videách si spieva slovenské hity, svadbu so Slovákom mala v Trnave a Slovensko je tiež hlavným motívom jej kanálu na youtube. Abbie Trulíková videá pravidelne nakrúca od roku 2016, subscriberov má takmer 4-tisíc a jej pohľad nám veľa povie o našej krajine. viac »


Ďalší festivalový úspech filmu Čiara: Získal ocenenie na prestížnom festivale v Chicagu

Ďalší festivalový úspech filmu

27.10.2017 09:50

BRATISLAVA - Film Čiara, ktorý v slovenských kinách zaznamenal enormný záujem a doteraz ho videlo viac než 320.000 platiacich divákov, sa teší z ďalšieho festivalového úspechu. Po Karlových Varoch získal ocenenie na prestížnom filmovom festivale v americkom Chicagu. Z 53. MFF Chicago si hlavnú cenu v kategórii Best Art Direction odniesol filmový architekt Václav Novák. viac »


Presne pred 168 rokmi žiadal Miloslav Hurban vo Viedni utvoriť slovenskú korunnú krajinu

Jozef Miloslav Hurban

26.10.2017 19:00

BRATISLAVA - Hurbanovi i Štúrovi trvalo niekoľko dní, kým uverili, že generál Artúr Görgey sa v bitke pri Világoši s celou maďarskou armádou vzdal cisárskym a ruským vojskám. Nemohli uveriť, že tento pôvodom Slovák zo spišského Toporca, ktorý ešte pred niekoľkými týždňami nechal v Kremnici obesiť na drevenú stenu humna sučianskho učiteľa Ďurka Langsfelda, kapituloval. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?