Piatok, 9. október 2015. Meniny má Dionýz, zajtra Slavomíra.

Domáce spravodajstvo

V archíve našli tajné VIDEO: Lekári robili na československých vojakoch experimenty

Armáda chcela byť pripravená na všetko

Armáda chcela byť pripravená na všetko

Video
včera o 00:00

PRAHA - Armádny filmový archív dlhé roky ukrýval tajný videozáznam z počiatku 70. rokov, o ktorom sa verejnosť nemala dozvedieť. Zachytáva totiž priebeh jedného z najbizarnejších chemických pokusov, do ktorého zapojili nič netušiaci štáb raketového vojska Československej lidovej armády. viac »

Bratislavčania vyzývajú primátora, aby obnovil petržalské nábrežie Dunaja

Pohľad na rozvodnený tok

včera o 19:02

BRATISLAVA - Nábrežie Dunaja na strane bratislavskej Petržalky medzi Starým a Prístavným mostom treba zrevitalizovať - takto znie výzva takmer 800 Bratislavčanov, ktorí ju adresovali primátorovi Ivovi Nesrovnalovi. Od šéfa mesta žiadajú, aby sa zasadil o znovuobnovenie chátrajúceho územia, ktoré bolo v minulosti známe aj ako kúpalisko Lido. Informoval ... viac »


Fico sa na Kube stretol s kardinálom Ortegom, čo spolu riešili?

Robert Fico

včera o 18:35

HAVANA - Predseda vlády SR Robert Fico sa dnes v Havane stretol s kubánskym kardinálom Jaimem Ortegom. Na stretnutí ho sprevádzali podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák a podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír. viac »


Na železničnej zastávke horel osobný vlak, našťastie sa nikomu nič nestalo

Priecestie

včera o 18:08

SEKULE - Dnes krátko po 11.00 h bol ohlásený požiar osobného vlaku na železničnej zastávke v Sekuliach v okrese Senica. Oheň likvidovali hasiči z hasičskej stanice Kúty. viac »


KOMENTÁR poslanca Drobu: Návrh SKOKU na odluku cirkví od štátu jedného dňa príde

KOMENTÁR poslanca Drobu: Návrh

včera o 17:44

BRATISLAVA - Teraz by som mal poriadne fňukať. Ako Fico, keď ho prevalcovali ministri vnútra členských štátov EÚ pri povinných utečeneckých kvótach. Ale nefňukám, hoci patrím k malému hlúčiku poslancov, ktorí v parlamente hlasovali za finančnú odluku cirkví od štátu a prehrali. Nečakal som totiž nič iné. Akurát si myslím svoje. viac »


Polyfunkčnému domu v Piešťanoch hrozí zrútenie, ľudia sa musia vysťahovať

Centroom Piešťany
Foto

včera o 17:16

PIEŠŤANY - Polyfunkčnému domu Centroom v Piešťanoch, ktorý stojí pri obchodnom centre Aupark, hrozí zrútenie. Na základe znaleckého posudku je jeho statika narušená do tej miery, že môže prísť k spadnutiu bez varovných príznakov. Krízový štáb mesta Piešťany preto dnes rozhodol o okamžitom vysťahovaní všetkých jeho obyvateľov. Hľadá pre nich náhradné ... viac »


Odbory nebudú súhlasiť s prípadným prepúšťanie v slovenskom VW

Fotoreportáž. Montážna linka Volkswagen

včera o 17:00

BRATISLAVA - Odborová organizácia spoločnosti Volkswagen Slovakia nebude súhlasiť s prípadným prepúšťaním zamestnancov na Slovensku, či so znižovaním finančného ohodnotenia ľudí pracujúcich v slovenských závodoch nemeckej automobilky. Uviedol to predseda základnej organizácie OZ KOVO Volkswagen Slovakia Zoroslav Smolinský. viac »


Greenpeace žiada zákaz geneticky modifikovaných plodín na Slovensku

Ilustračné foto

včera o 16:54

BRATISLAVA - Organizácia Greenpeace Slovensko upozorňuje, že Slovensko premeškalo termín, keď mohlo jednoduchým spôsobom zakázať geneticky modifikované plodiny (GMO) na svojom území. Ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka preto žiada o konkrétne kroky. Členské štáty EÚ dostali možnosť jednoduchšie zakázať kultiváciu plodín obsahujúcich geneticky ... viac »


Európsky prieskum odhalil katastrofálnu pravdu o Slovákoch: Sme najhorší a nechceme to priznať

Ilustračné foto
Foto

včera o 16:30

BRATISLAVA/BRUSEL – Neznesieme Rómov, ani seniorov, prekážajú nám hendikepovaní a dokonca aj mladí ľudia. Patríme medzi jeden z najmenej tolerantných štátov v Európe. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Európskej únie, ktorí sa zameral aj na oblasť pracovných vzťahov. viac »


NATO zvyšuje ochranu východnej hranice Európy: Nové veliteľstvo definitívne aj u nás

Prezentácia cvičenia Capable Logistician

včera o 15:42

BRUSEL - Severoatlantická aliancia vo východnej Európe vybuduje ďalšie dve regionálne veliteľstvá a to na Slovensku a v Maďarsku. Rozšírenie vojenskej prítomnosti NATO na jeho východnej hranici dnes podľa očakávania schválili ministri obrany členských krajín aliancie na zasadnutí v Bruseli, oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. viac »


Mladíka vytočil v Bille rad pri pokladni: Jeho sťažnosť na FOTO spustila búrlivú debatu

Mladíka vytočil v Bille
Foto

včera o 15:40

BRATISLAVA - Nákupnému reťazcu Billa poriadne zavaril na Facebooku mladík menom Matúš. Všetko to začalo nákupom v Bille, kde sa chystal za svoj nákup zaplatiť. Naštvala ho rada pri pokladni a tak sa obrátil so sťažnosťou na domovskú stránku Billy. A potom to prišlo. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

I Am Cube

I Am Cube

Zbite ich všetkých!Naughty Beach

Naughty Beach

Klikaním na rozličné objekty sa snažte vyhnať ľudí z pláže.