Utorok, 31. marec 2015. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Domáce spravodajstvo

Záujem o výstavbu úsekov D4 a R7 má až deväť konzorcií

Diaľnica D1

Diaľnica D1

pred 22 minútami

BRATISLAVA – Ministerstvo dopravy vyhodnotí žiadosti o koncesiu na úseky D4 a R7 na základe ekonomicky najvýhodnejšej ponuky. viac »

Veľké hodnotenie ročného pôsobenia Kisku: Toto si o prezidentovi myslia experti!

Veľké hodnotenie ročného pôsobenia

pred hodinou

BRATISLAVA - Je presne rok od zvolenia Andreja Kisku za prezidenta. Z takmer neznámeho kandidáta je dnes obľúbená hlava štátu. Podarilo sa mu poraziť aj silného protivníka v podaní premiéra Fica. Ale ako sa mu darilo počas uplynulých 12-tich mesiacov? viac »


Život Bratislavčana nie je jednoduchý: Na toto sa obyvatelia hlavného mesta sťažujú najviac

Bratislavský hrad

pred 11 hodinami

BRATISLAVA – Kvalita ciest a chodníkov, dopravné značenie, neporiadok či znečistenie životného prostredia – na to sa najčastejšie sťažujú Bratislavčania hlavnému mestu prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu. Takmer 1200 užívateľov počas minulého roka podalo v Bratislave viac ako 3000 podnetov. Informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová. viac »


Za súdne prieťahy siahnu sudcovi na plat: Iba polovica počas pol roka

Za súdne prieťahy siahnu

pred 11 hodinami

BRATISLAVA – Bratislavského trestného sudcu Juraja M. potrestali za prieťahy v šiestich prípadoch. Sudca Okresného súdu Bratislava I príde o 50 percent platu počas šiestich mesiacov. Dnes o tom rozhodol päťčlenný odvolací disciplinárny senát Najvyššieho súdu SR. viac »


Väčšina mladých žien verí nezmyslom: Gynekológovia vyvracajú mýty o pohlavnom živote

Väčšina mladých žien verí

pred 14 hodinami

BRATISLAVA – Väčšina mladých žien verí starým mýtom o sexuálnom živote, hormonálnej antikoncepcii či plánovanom rodičovstve, upozorňujú slovenskí gynekológovia. Ukázal na to prieskum medzi viac ako 1300 ženami od 15 do 25 rokov, ktorý organizovala Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť (SGPS). Tá sa preto rozhodla založiť webstránku www.milujemeaplanujeme.sk, ... viac »


Predvolebný prieskum dáva nádej pravici: Percentá viacerým stranám stúpajú!

Predvolebný prieskum dáva nádej
Foto

pred 14 hodinami

BRATISLAVA - Podľa výsledkov najnovšieho prieskumu spoločnosti eCall Slovakia by v parlamentných voľbách zvíťazila strana SMER-SD. Získala by 35,6% voličských hlasov. Druhou najsilnejšou politickou stranou zostáva stabilne strana SIEŤ. Podľa prieskumu by ju volilo 12,6% respondentov. Menej ako 10% hlasov získala strana MOST-HÍD, za ktorou nasledujú ... viac »


Pozor, začala sezóna klieštov: Encefalitídou sa môžete nakaziť aj z jedla!

Potraviny, ktoré kupujeme v

pred 15 hodinami

BRATISLAVA – Kliešťovú encefalitídu diagnostikovali vlani lekári 117 Slovákom, nezomrel nik. Najviac chorých hlásili zo Žilinského (35) a Trenčianskeho kraja (33). Nasledoval Nitriansky (14), Banskobystrický (13), Prešovský (10), Bratislavský (5), Trnavský (4) a Košický kraj (3), ukázali štatistiky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Predvlani šlo ... viac »


Český turista (50) postavil záchranárov do pozoru: Uviazol pri zostupe zo sedla

Český turista (50) postavil

pred 15 hodinami

TERCHOVÁ – Záchranári z Oblastného strediska (OS) Horskej záchrannej služby (HZS) Malá Fatra pomáhali dnes dopoludnia 50-ročnému českému turistovi, ktorý pri zostupe zo Snilovského sedla do Vrátnej uviazol nad šesťmetrovým skalným prahom v Krivánskej rizni. viac »


Ľudský hyenizmus: Neznámi páchatelia ukradli takmer 10-tisíc eur z Dňa narcisov!

Deň narcisov

pred 16 hodinami

BRATISLAVA – Neznámi páchatelia odcudzili v noci z piatka na sobotu (27.3.2015) z Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline časť výnosu z každoročnej finančnej zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Prípad vyšetruje polícia. Odhadovaná škoda je približne 9500 eur. viac »


Podľa prieskumu Slováci nevedia dobre po anglicky: Tieto čísla vás poriadne prekvapia

Ilustračné foto

pred 16 hodinami

BRATISLAVA – Schopnosť Slovákov porozumieť v angličtine je nízka. Súvisí to s kvalitou výučby tohto jazyka v školách. Tvrdí to British Council Slovensko, ktorý sa opiera o zistenia Eurobarometra a vlastného prieskumu medzi učiteľmi anglického jazyka v základných a stredných školách realizovaného v decembri 2014 na vzorke 428 pedagógov. viac »


Podľa Lajčáka budú mať z dobrých vzťahov Slovenska a Maďarska výhodu obe strany

Miroslav Lajčák

pred 17 hodinami

BUDAPEŠŤ - Slovensko-maďarské vzťahy sú v súčasnosti najlepšie, z čoho budú profitovať občania oboch krajín. Vyhlásil to dnes podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, ktorý sa na oficiálnej návšteve stretol v Budapešti s maďarským ministrom zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péterom Szijjártóom. viac »


Najčítanejšie články
Online hry

pauzicka.sk

Steamy Balls

Steamy Balls

Dostaňte guličky do cieľa.Construction Breaker

Construction Breaker

Dostaňte sutiny z budov pod stanovenú čiaru.