Piatok, 25. máj 2018. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Legendárny YETI má rodinu!

Malý Yeti
Malý Yeti
05.09.2017 11:00

Zoznámte sa s najbláznivejšou rodinkou v okolí.


Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností.  Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Celé roky sa ukýval v hlbokom lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy kvôli jeho špeciálnej DNA. Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Lenže už sa o tom dozvedeli aj iní – nechali Adama sledovať a on ich nevedomky priviedol až k otcovi. Musia im uniknúť, a preto sa vydajú na dobrodružnú záchrannú výpravu.

Adam (Frencien Bauer) je sympatický a šikovný 13-ročný chalan, ktorý sa snaží byť v škole čo najnenápadnejší. Nie je to však úplne jednoduché, obzvlášť pre niekoho, koho telo sa vyvíja a postupne mení....na Yetiho! Adam je z tých zmien celý nesvoj – jeho vlasy rastú rýchlosťou svetla, nohy mu vyliezajú z tenisiek a on sa to snaží všemožne skrývať. Jediné jeho želanie je byť normálny! Jeho otec záhadne zmizol, keď bol ešte malé dieťa, a preto má veľmi dobrý vzťah s mamou a vo všetko jej dôveruje. Ale keď Adam zistí, že mu klamala o otcovi, má pocit, že ho zradila a je veľmi nahnevaný. V priebehu deja sa z osamelého a sarkastického teenagera stáva sebavedomý a statočný mladý muž.

Malý Yeti,

Veľký Yeti (Tomáš Maštalír) je Adamov otec. Kedysi bol mladým, zanieteným a úspešným vedcom. Keď ho však spoločnosť HairCo. začala prenasledovať a dokonca ohrozovať jeho rodinu, rozhodol sa, že sa radšej ukryje v lesoch, aby ich ochránil. Bola to pre neho najväčšia obeta v jeho živote – musel opustiť svoju ženu Shelly (Jana Lieskovská) a malého synčeka. Stále ich nadovšetko miluje a urobil by pre nich čokoľvek na svete. Yeti je slobodomyseľný muž s obrovským zmyslom pre humor. V lese je otcom všetkým zvieratkám a je to práve on, čo drží celú zvieraciu komunitu pokope.

Wilbur (Ivan Romančík) je velikánsky čierny medveď, ktorý sa však vôbec nespráva tak, ako by sa od neho očakávalo. Napriek tomu, že ide z neho strach, v skutočnosti je milý, dobrosrdečný a miluje zábavu. Nikdy sa nedá vyviesť z rovnováhy - ako správny veľký zlý medveď. Nemá rád stres ani konfliktné situácie, a vždy radšej utečie, ako by mal bojovať. Ale keď niekto ubližuje jeho priateľom, prebudia sa v ňom hlboko ukryté medvedie inštinkty a ukáže všetkým svoju silu.

Malý Yeti,

Trapper (Martin Zatovič) je mýval, ale pripomína skôr chrobáka Truhlíka – všade bol a všetko vie, hoci vo väčšine prípadov sa nakoniec ukáže, že nemal pravdu. Myslí si o sebe, že je pánom lesa, ale v skutočnosti vždy veci len skomplikuje. Našťastie pre jeho priateľov mu srdce bije na správnom mieste. Miluje svoju rodinu, a hoci sa manželkou neustále doťahuje, spravil by pre ňu všetko.

V slovenskom znení budú v ďalších úlohách diváci počuť aj Júliu Ružičku Horváthovú, Zuzanu Tlučkovú, Miroslava Trnavského či Borisa Farkaša.

Animovaná rozprávka Malý Yeti sa v kinách premieta od 7. septembra. 

- Reklamná správa - 


Galéria

Malý Yeti Malý Yeti, Malý Yeti, Malý Yeti, Malý Yeti, Malý Yeti, Malý Yeti, Malý Yeti,

Nástroje k článkuPR článok


FOTO: Forum Film,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články