Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

FOTO Návštevníci parku sú zhrození: Prišli sa zrelaxovať, no číha na nich sexuálny objekt

Vskutku odvážne dielo
Vskutku odvážne dielo
06.05.2018 16:27

ANTVERPY - Do umeleckého parku v belgických Antverpách bola nainštalovaná táto socha muža s názvom "Víťazný oblúk". Razom sa stala predmetom rozporov a diskusií o jej vhodnosti a keď sa na ňu pozriete, okamžite pochopíte prečo a zrejme sa budete pýtať to isté.


Socha muža zakloneného dozadu a so stoporeným penisom budí značnú vlnu nevôle. Predsa len, do parku chodí aj mnoho detí, ktorým ich rodičia len sťažka dokážu vysvetliť, čo socha zobrazuje. Tento bizarný umelecký kúsok s genitáliami vytvorenými z plastelíny patrí Middelheimskému múzeu sochárstva a je súčasťou výstavy nazvanej "Antverpský barok 2018: Rubens inšpiruje", ktorá sa začína v júni a je venovaná tvore barokového maliara Petra Paula Rubensa. 

FOTO Návštevníci parku sú

"Chápem, že nahé telá vyvolávajú medzi ľuďmi rozruch. V našej zbierke ich máme pomerne veľa, ale ide väčšinou o ženské telá. A tie očividne pohoršujú verejnosť menej, než tie mužské," uviedla riaditeľka múzea Sara Weynsová. 

FOTO Návštevníci parku sú

Múzeum vraj teraz plánuje umiestniť do parku viacero značení, ktoré budú jeho návštevníkov varovať pred škandalóznou sochou. 


Galéria

Vskutku odvážne dielo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články