Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

VIDEO Letecká spoločnosť odhalila tajné signály posádky: Niektoré sú poriadne divné

Posádka si dáva navzájom signály.
Posádka si dáva navzájom signály.
20.05.2017 18:01

LONDÝN - Ak si objednáte na palube lietadiel spoločnosti Easyjet kurací wrap, je dosť možné, že letuška predvedie zvláštny tanec. Je to vraj jeden zo signálov, ktorý používajú zamestnanci aeroliniek na palubách počas letov, aby sa dorozumeli s kolegami a uľahčili si navzájom prácu.


Otec vymyslel geniálny trik na FOTO, ako utíšiť deti v lietadle

Po tom, čo televízny moderátor Jamie East prichytil zamestnancov Easyjetu pri skutočne bizarnom signáli počas letu, zverejnila letecká spoločnosť kódy, ktoré používa personál pri komunikácii počas podávania jedla, ale aj pri iných príležitostiach, aby dostali zákazníci čo najrýchlejšie to, čo potrebujú.

Kurací wrap sa napríklad znázorňuje ako bizarný tanec napodobňujúci zamávanie krídelkami. Bageta so slaninou znamená priloženie si prstu k nosu a jeho podvihnutie, čím sa vytvorí podoba prasacieho rypáka. Rajčinová polievka sa pýta zložením rúk do tvaru T, pravdepodobne od anglického slova "tomato", čiže rajčina.

VIDEO Letecká spoločnosť odhalila

VIDEO Letecká spoločnosť odhalila

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá, že Easyjet vytvorilo video so signálmi za reklamným účelom, spoločnosť podľa portálu metro.co.uk prisahá, že sú naozaj skutočné a že posádka má možnosť sama vymýšľať nové kódy.

VIDEO Letecká spoločnosť odhalila

VIDEO Letecká spoločnosť odhalila


Galéria

Posádka si dáva navzájom

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: Easyjet, Twitter/JamieEast;
VIDEO: YouTube/Easyjet, Twitter/JamieEast

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články