Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Najdrahšie auto sveta už jazdí v Čechách

Takto nenápadne parkoval veyron českého podnikateľa pri pretekárskom okruhu v Moste
Takto nenápadne parkoval veyron českého podnikateľa pri pretekárskom okruhu v Moste
15.05.2007 08:00

Vo svete áut momentálne neexistuje exkluzívnejší model ako Bugatti Veyron. Tento klenot, ktorého vývoj trval viac ako osem rokov, sa začal predávať za neuveriteľnú sumu atakujúcu 40 miliónov korún. Napriek tomu už jeden kúsok môžete stretnúť aj na českých cestách. Novučký Bugatti Veyron si totiž kúpil veľkopodnikateľ Radim Passer.


Po tom, ako sa objavila správa, že asfaltky u našich západných susedov brázdi najrýchlejšie auto planéty, sa rozbehlo pátranie po tom, kto ho vlastní. Ukázalo sa, že Bugatti Veyron hovorí pane práve Radimovi Passerovi. Tento miliardár založil v roku 1991 developerskú firmu Passerinvest Group a vypracoval ju na jednu z najvýznamnejších českých spoločností. To, či 40-miliónový krásavec patrí českému podnikateľovi, v jeho firme nevyvrátili.

„Nemôžeme vám to potvrdiť, ide o súkromnú záležitosť pána Passera,“ zareagovali na otázku. Pod sľubom utajenia totožnosti však jeden z podnikateľov, ktorí si Passerovu luxusnú hračku už prezreli, povedal: „Videl som ho na pretekárskom okruhu v Moste. Ťažko si prestaviť, že by ho mal len požičané. Takéto autá si majitelia rozbíjajú sami.“

Kráľ Veyron


Za peniaze, ktoré stojí tento kráľ automobilov, by sa dalo kúpiť napríklad 130 nových fábií. Najsilnejšie auto sveta poháňa 16-valcový motor so štyrmi turbami a výkonom 1 001 koní! A dynamika? Zdá sa vám údaj o zrýchlení za 7,3 s slabý? Reč je však o šprinte z nuly na 200 km/h. Treba ešte dodať, že stovku dosiahne Bugatti Veyron za 2,5 s, trojstovkou sa rúti za menej ako 17 sekúnd a maximálna rýchlosť sa končí číslom 407,5 km/h!

Galéria

Radim Passer

Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články