Piatok, 23. február 2018. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Nemcovova vražda opäť na súde: Vrahom odpustili jednu vec

Boris Nemcov
Boris Nemcov
10.10.2017 20:55

MOSKVA - Najvyšší súd Ruskej federácie potvrdil dnes tresty väzenia vynesené v procese s atentátnikmi na opozičného lídra Borisa Nemcova. Odpustil im však pokuty vo výške 100.000 rubľov (v prepočte takmer 1500 eur) na osobu.


Moskovský okresný vojenský súd odsúdil 13. júla na 20 rokov odňatia slobody nepodmienečne Zaura Dadajeva usvedčeného zo spáchania vražedného atentátu na spomínaného politika. Štyroch Dadajevových komplicov - bratov Anzora a Šadida Gubaševových, Chamzata Bachajeva a Temirlana Eskerchanova - poslal na 11-19 rokov za mreže.

Všetkých obžalovaných uznala ešte skôr porota vinnými z účasti na zabití renomovaného kritika Kremľa. Prokuratúra následne navrhla pre Dadajeva doživotný trest väzenia pre ostatných obžalovaných dlhoročné tresty. Dadajev je bývalým príslušníkom bezpečnostných síl čečenského lídra Ramzana Kadyrova. Dadajev sa v počiatočnom štádiu vyšetrovania prípadu priznal, že Nemcova zabil pre urážanie Kadyrova a islamu, svoju výpoveď však neskôr odvolal. Borisa Nemcova zastrelili 27. februára 2015, keď prechádzal cez most neďaleko Kremľa. Objednávatelia zločinu zostávajú neznámi.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články

Zimné olympijské hry

Pjongčang 2018