Nedeľa, 20. máj 2018. Meniny má Bernard, zajtra Zina.

Posun v prípade dievčatka (9) zmiznutého zo svadby v Alpách: Muža obvinili z únosu

Stratená Maelys
Stratená Maelys
04.09.2017 21:00

PARÍŽ - Nemenovaného muža obvinili z únosu v súvislosti so zmiznutím deväťročného dievčatka, ktoré sa stratilo zo svadobnej hostiny vo Francúzskych Alpách. Podľa spravodajského portálu BBC je to jeden z dvojice 34-ročných mužov, ktorých vo štvrtok a piatok zadržali v súvislosti s pátraním po Maëlys de Araujo, no po vypočutí ich prepustili.


Informoval o tom prokurátor z mesta Grenoble s tým, že muž, ktorý sa zúčastnil na svadbe, vytrvalo odmieta obvinenia, vyšetrovacích sudcov však nepresvedčil a rozhodli sa ho zadržať. Vzniesli pritom proti nemu obvinenia z únosu, protiprávneho väznenia alebo svojvoľného zadržiavania maloletej osoby mladšej ako 15 rokov.

Podozrivý muž je priateľom ženícha a ženíchovho otca. Nebol pozvaný na hostinu, ale prišiel na neskorší drink. Podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu polícia našla dôkaz DNA v jeho aute, ktoré vzbudilo okamžite pozornosť, keď ho majiteľ po svadbe umyl. Polícii povedal, že tak urobil preto, lebo ho chcel predať.

Posun v prípade dievčatka

Podozrivý žije v dedine päť kilometrov od Le Pont-de-Beauvoisinu a bol už v minulosti odsúdený za vandalizmus a drogové delikty. Pripustil, že dievča nastúpilo do jeho auta. "Povedal, že dievča do auta nastúpilo s malým chlapcom, aby sa pozreli, či je pes (podozrivého) v batožinovom priestore," povedal právny zástupca agentúre AFP.

Zmiznutie dievčatka

Po tom, ako dieťa zmizlo z oslavy v Le Pont-de-Beauvoisin, spustili úrady rozsiahle pátranie, do ktorého sa zapojili stovky dobrovoľníkov. Maëlys naposledy videli 27. augusta okolo 15:00. Policajné psy jej pach stratili na parkovisku, čo naznačuje, že mohla nasadnúť do nejakého auta alebo ju doň niekto naložil nasilu. Polícia v uplynulých dňoch vypočula okolo 250 možných svedkov, okrem svadobných hostí aj ľudí z ďalších dvoch akcií, ktoré sa konali v blízkosti.

Stratená Maelys

Jeden zo svadobčanov, označený len ako Gregory, povedal Le Parisien: "DJ nám večer oznámil do mikrofónu, že zmizlo dieťa. Všetci ho zrazu začali hľadať v hlavnej sále aj vonku. Boli to mučivé chvíle." Spočiatku sa predpokladalo, že mohlo zaspať po tom, čo sa hralo na skrývačku, ale nikomu sa ho nepodarilo objaviť.


Galéria

Stratená Maelys Stratená Maelys

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, sz
FOTO:TASR/AP/Gendarmerie Nationale

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články