Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Otrasný čin záchranárov: Na mieste železničného nešťastia v Egypte si robili selfie

13.08.2017 15:10

KÁHIRA - Šesť záchranárov bolo v Egypte potrestaných za to, že si zhotovovali selfie na mieste železničného nešťastia. S odkazom na egyptské ministerstvo zdravotníctva o tom dnes informovala agentúra AFP. Pri čelnej zrážke dvoch vlakov v piatok blízko Alexandrie zahynulo najmenej 40 ľudí.


Nehodu zrejme spôsobilo to, že jeden z vlakov zostal kvôli poruche stáť na koľajniciach. Jedna zo súprav vycestovala z Káhiry, druhá z Port Said. Riaditeľ záchrannej služby povedal, že spomínaných šesť záchranárov bolo za trest prevezených do oázy Siva na západe Egypta. Rokovania týchto mužov označil za nevhodné. Egyptskí záchranári si skôr získali uznanie vďaka zásahom počas arabskej jari v roku 2011 i neskôr.

Prokuratúra poslala po tragickej nehode vlakov do väzby štyroch ľudí

Egyptská prokuratúra dnes nariadila väzbu štyroch ľudí v súvislosti s piatkovou zrážkou dvoch osobných vlakov v pobrežnom meste Alexandria, pri ktorej zahynulo vyše 40 ľudí a zranenia utrpelo 120 ďalších osôb. Informovala o tom egyptská oficiálna tlačová agentúra MENA. Rušňovodiči oboch vlakov a dvaja ich pomocníci musia ísť vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie na 15 dní do väzby, dodala agentúra MENA.

Otrasný čin záchranárov: Na

Nehoda sa stala v piatok 11. augusta v Alexandrii na pobreží Stredozemného mora, keď osobný vlak prichádzajúci z metropoly Káhira narazil do zadnej časti iného vlaku, čakajúceho na malej stanici na predmestí Alexandrie. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. Minister dopravy Hišám Arafat v sobotu vyhlásil, že k zrážke - jednej z najtragickejších v Egypte za posledné roky - prispel aj ručný železničný operačný systém.

Otrasný čin záchranárov: Na

"Prvé zistenia ukazujú, že k zrážke prispela závislosť železničnej prevádzky od ľudí, ako aj nedostatočný rozvoj infraštruktúry v posledných desaťročiach," povedal Arafat pre anglické internetové vydanie štátnych novín al-Ahrám. Miestne médiá pripísali vinu za tragédiu poruche v systéme železničných výhybiek, ktorý posúva vlaky v tejto oblasti na určité koľaje, informovala tlačová agentúra DPA.

Otrasný čin záchranárov: Na

Sú protirečivé správy o počte úmrtí, spôsobených haváriou. Štátna televízia hlásila, že pri nešťastí zomrelo 49 ľudí, pričom ministerstvo zdravotníctva informovalo o 42 obetiach na životoch. Egypt zažil v nedávnych rokoch niekoľko železničných nešťastí.

Otrasný čin záchranárov: Na

V novembri 2012 prišlo o život 49 ľudí, vrátane 44 detí, keď sa školský autobus na juhu Egypta zrazil s vlakom. Najhoršie železničné nešťastie v Egypte sa stalo v roku 2002, keď vlak smerujúci na juh krajiny začal za jazdy horieť a plamene pohlcovali jeden vozeň za druhým. Zomrelo vyše 360 ľudí.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Ravy Shaker

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články