Piatok, 25. máj 2018. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Hrozba jadrovej vojny praje podnikateľom: Bezpečnostné bunkre idú v USA na dračku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.08.2017 08:55

WASHINGTON - Vyhrážky, ktoré si vymieňajú americký prezident Donald Trump a severokórejský líder Kim Čong-un, vyvolávajú medzi obyvateľmi Spojených štátov obavy. To nahráva podnikateľom vyrábajúcim bezpečnostné bunkre.


Jeden z nich, Ron Hubbard, prezident spoločnosti Atlas Survival Shelter, pre kalifornskú spravodajskú televíziu Fox 11 uviedol, že záujem o bunkre je najvyšší v histórii jeho firmy, ktorú založil v roku 2010. "Je to šialené, nikdy som to také nevidel. A je to po celej krajine. Dnes som predal bunkre do Severnej Karolíny, Tennessee, Texasu, Oklahomy, Louisiany, Oregonu, Washingtonu, Arizony a Kalifornie," povedal v stredu Hubbard pre Fox 11.

Doteraz najviac ľudia kupovali bunkre v roku 2012, keď mal nastať koniec sveta, a v roku 2013, keď sa vyhlásil takzvaný Islamský štát v Iraku a Sýrii. "Teraz je za tým Severná Kórea. To podpichovanie medzi Kim Čong-unom a Donaldom Trumpom je zdrojom správ na celom svete. Títo muži vyslovujú vážne hrozby. Snažíme sa produkovať bunkre masovo a vždy mať nejaké na sklade, ale keď máme deň ako včera, že nám tu stoja ľudia v rade siahajúcej až von – náš inventár sa minul rýchlo," uviedol podnikateľ s tým, že len za niekoľko dní predal 30 bunkrov.

Cena bunkrov sa pohybuje od 10.000 do 100.000 dolárov podľa veľkosti, vybavenia a kvality. Niektoré modely si môžu dať zákazníci postaviť aj vo vlastnej záhrade. Bunkre sú šesť metrov pod zemou a poskytujú bezpečné bývanie až jeden rok. Na svojej webovej stránke sa firma chváli tým, že jej bunkre sú v súčasnosti jediné na trhu, ktoré boli testované na následky výbuchu atómovej bomby.   

Hubbard uviedol, že zákazníkov má nielen zo Spojených štátov, ale aj z Japonska. "Je to dobré pre bizniz, ale nikdy nechcem vidieť náš bunker testovaný a skutočne použitý," povedal na margo hrozieb jadrových útokov Hubbard.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: klix.ba

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články