Štvrtok, 19. apríl 2018. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

FOTO Ľudia sa chceli schladiť v potoku, stálo ich to život: Zmietla ich nečakaná záplavová vlna

Tonto National Forest
Tonto National Forest
17.07.2017 07:10

TONTO NATIONAL FOREST - Deväť ľudí zahynulo a 13-ročný chlapec je nezvestný po tom, ako ľudí chladiacich sa v potoku v arizonskom Tonto National Forest zasiahla nečakaná povodeň spôsobená prudkým dažďom vyššie po prúde.


Detektív David Hornung z úradu šerifa okresu Gila povedal pre agentúru Associated Press, že skupina z Phoenixu a Flagstaffu bola na výlete pri obľúbenom Cold Springs, kde sa zbiehajú rieka East Verde a Ellison Creek, keď sa zrazu dole kaňonom dovalili bahnité vody. Boli medzi nimi ľudia od dvoch do 60 rokov.

Tonto National Forest

Tonto National Forest

Pátracie tímy neskôr našli telá piatich detí a štyroch dospelých, niektoré z nich až zhruba tri kilometre dole prúdom. Ďalších štyroch hospitalizovali s podchladením.

Tonto National Forest

Tonto National Forest

Búrka bola podľa úradov takmer 13 kilometrov vyššie po prúde Ellison Creek, pričom záplavová vlna, ktorá rýchlo zaliala úzky kaňon, kde ľudia plávali, dosiahla podľa odhadov výšku zhruba dva metre a šírku až 12 metrov.

Tonto National Forest


Galéria

Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest

Nástroje k článku



ZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články