FOTO Ľudia sa chceli schladiť v potoku, stálo ich to život: Zmietla ich nečakaná záplavová vlna | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

FOTO Ľudia sa chceli schladiť v potoku, stálo ich to život: Zmietla ich nečakaná záplavová vlna

Tonto National Forest
Tonto National Forest, Zdroj: SITA/AP
17.07.2017 07:10

TONTO NATIONAL FOREST - Deväť ľudí zahynulo a 13-ročný chlapec je nezvestný po tom, ako ľudí chladiacich sa v potoku v arizonskom Tonto National Forest zasiahla nečakaná povodeň spôsobená prudkým dažďom vyššie po prúde.


Detektív David Hornung z úradu šerifa okresu Gila povedal pre agentúru Associated Press, že skupina z Phoenixu a Flagstaffu bola na výlete pri obľúbenom Cold Springs, kde sa zbiehajú rieka East Verde a Ellison Creek, keď sa zrazu dole kaňonom dovalili bahnité vody. Boli medzi nimi ľudia od dvoch do 60 rokov.

Tonto National Forest
Zdroj: SITA/AP

Tonto National Forest
Zdroj: SITA/AP

Pátracie tímy neskôr našli telá piatich detí a štyroch dospelých, niektoré z nich až zhruba tri kilometre dole prúdom. Ďalších štyroch hospitalizovali s podchladením.

Tonto National Forest
Zdroj: SITA/AP

Tonto National Forest
Zdroj: SITA/AP

Búrka bola podľa úradov takmer 13 kilometrov vyššie po prúde Ellison Creek, pričom záplavová vlna, ktorá rýchlo zaliala úzky kaňon, kde ľudia plávali, dosiahla podľa odhadov výšku zhruba dva metre a šírku až 12 metrov.

Tonto National Forest
Zdroj: SITA/AP


Galéria

Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest Tonto National Forest

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články