Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Trump vyrobil ďalší trapas: Sexistické narážky na manželku prezidenta Briggite (64)

Emmanuel Macron s manželkou
Emmanuel Macron s manželkou
15.07.2017 22:00

PARÍŽ - Americký prezident Donald Trump okrem múzea vo francúzskej Invalidovni obdivoval vo štvrtok aj manželku svojho francúzskeho kolegu Brigitte Macronovú. Na videu, ktorý zverejnil Elyzejský palác na svojom facebooku, chváli Trump počas prehliadky múzea jej "skvelú" postavu.


"Viete, ste v tak skvelej forme," hovorí Trump, keď sa obracia na Brigitte, a ukazuje pritom na jej postavu. "Krásna," dodal a otočil sa na Macrona.

Brigitte Macronová je bývalá učiteľka francúzskeho prezidenta a je o 24 rokov staršia ako on, čím si neraz získala pozornosť médií. Macron spoločne s feministkami poznámky ohľadom jeho ženy označil za sexistické. Podľa neho by si to nikto nevšimol, keby bol starší on.

Emmanuel Macron

Vekový rozdiel medzi manželmi Macronovcami je pritom rovnaký ako medzi Trumpom a jeho ženou Melaniou. Šéf Bieleho domu je so svojou manželkou v Paríži na dvojdňovom pobyte pri príležitosti osláv dobytia Bastily. Vo štvrtok večer s Macronovcami večerali v reštaurácii na Eiffelovej veži.

Donald Trump

Trump si v minulosti vyslúžil kritiku kvôli obscénnym výrokom o ženách. Na známej nahrávke zverejnenej počas minuloročnej kampane pred voľbami amerického prezidenta opisuje, ako ho nechávajú, aby ich bozkával a obchytkával, pretože je slávny. Pretriasali sa tiež jeho hodnotenia postavy bývalej kráľovnej krásy Alicie Machadové, ktorú kvôli jej nárastu hmotnosti označil za "nechutnú" a za "miss prasiatko" (Miss Piggy).


Galéria

Emmanuel Macron s manželkou Emmanuel Macron Donald Trump Emmanuel Macron, Brigitte Macronová

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články