Turista zverejnil FOTO z aquaparku a vyvolal megaškandál: Česi sú ako zmyslov zbavení | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Turista zverejnil FOTO z aquaparku a vyvolal megaškandál: Česi sú ako zmyslov zbavení

Zdroj: Facebook
10.07.2017 19:57

PRAHA - Stačila jedna fotka a rozpútala sa búrka. Po tom, čo veľa Čechov uvidelo, ako sa v Prahe kúpu moslimky, spustili vlnu útokov. Toľko hejtu, nenávisti a netolerantnosti od ľudí sa len tak nevidí. Dalo by sa povedať, že Česi riešia škandál tohto leta. A čo bol spúšťač pobúrených reakcií? To, že ženy s deťmi boli v bazéne zahalené v tradičnom moslimskom odeve.


Všetko začalo fotkou, kde sa kúpu dve ženy, moslimky, v tradičnom oblečení. Spolu s ňou ľudia posielali vedeniu aquaparku pobúrené a xenofóbne reakcie na sociálnej sieti. Zahalené telá žien Čechom nedali a okamžite na to zareagovali. Mnohí z diskutérov sa pýtali na hygienu a na to, či je povolené kúpať sa oblečený iba preto, aby zamaskovali svoju nenávisť.

Turista zverejnil FOTO z
Zdroj: Facebook

Veľa reakcií bolo otvorene nenávistných. Posúďte sami:

Turista zverejnil FOTO z
Zdroj: Facebook

Turista zverejnil FOTO z
Zdroj: Facebook

Ešte šťastie, že nie všetci Česi sú netolerantní k inakosti. Objavili sa aj reakcie, kde ľudia vyjadrovali podporu kúpalisku. 

Turista zverejnil FOTO z
Zdroj: Facebook

Na pobúrené reakcie od ľudí promptne zareagoval aj aquapark. Ten sa na Facebooku vyjadril, že kúpanie v oblečení je zakázané a plavčíci to riadne kontrolujú, no v posledných rokoch zaviedli novinku, ktorá podľa nich ide s celosvetovým trendom. "Zvláštnym bodom sú však novinky posledných rokov, ako napríklad kúpacie tričká alebo Burkina, teda kúpacie odevy zahaľujúce väčšiu časť tela. Niektoré modely zakrývajú aj hlavu, čo je vidieť na urobených fotografiách. Toto oblečenie je vyrobené z materiálu vhodného na kúpanie. Ide o celosvetový trend, s ktorým sa nestretávame len my v Aquapalace Praha. V tomto prípade klientky nič neporušujú," znie stanovisko vedenia.

Aj na tento status zareagovali stovky používateľov. Najlajkovanejší komentár od Davida znel jasne: "Milí zákazníci, ak sa vám niečo na Aquapalace nepáči, tak tam nechoďte. Bude tam aspoň o pár idiotov menej," napísal. Ako to býva zvykom, ľudia sa v diskusii 

Turista zverejnil FOTO z
Zdroj: Facebook

Turista zverejnil FOTO z
Zdroj: Facebook

Aj tak sa našlo viacero ľudí, ktorí kúpalisku dali zbohom. Patril medzi nich aj Ondrej. "Pokiaľ sa vaše stanovisko nezmení, ja s priateľkou vás už nenavštívime," napísal. Mnoho podobných príspevkov sa dá nájsť v komentároch na facebookovej stránke aquaparku.

Martinovi neúčasť netolerantných ľudí nebude ľúto. "Z Aquapalace sa stáva super miesto bez miestnych náckov, ktorí tam, podľa svojich slov, už nevstúpia. Palec hore!," napísal v reakcii na útočné komentáre.

Napokon to dobre vystihol Jiří. Trefne poznamenal, že moslimovia v bazéne rozpútali v Česku národný incident. "Dve ženské v burkinách a je z toho národný incident. Burkiny sú plavky. Mnoho ľudí chodí do bazéna v oveľa horšom stave".


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: Facebook/Aquapalace Praha

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články