Nedeľa, 27. máj 2018. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Prvé slová svedkov po útoku v Londýne: Ľudia kričali a boli v šoku, rýchla reakcia polície

Dodávka narazila do moslimov odchádzajúcich z londýnskej mešity
Dodávka narazila do moslimov odchádzajúcich z londýnskej mešity
19.06.2017 08:49

LONDÝN - Svedkovia incidentu u londýnskej mešity, kde dodávka vrazila do chodcov, hovoria o šoku a kriku. Podľa serveru BBC popisujú záchranné práce a poukazujú na rýchlu reakciu polície.


"Bol som šokovaný, šokovaný, šokovaný. Okolo mňa boli telá," uviedol jeden zo svedkov, ktorému sa podarilo uskočiť dodávke z cesty. "Bohuvďaka som sa dostal stranou. Jednoducho som skočil," dodal.

Dodávka v blízkosti mešity

Ďalší útok v Londýne: Dodávka vrazila do chodcov, jeden mŕtvy a osem zranených

Jedna z miestnych obyvateliek BBC povedala, že videla ľudí "kričať a revať". "Je hrozné sledovať policajtov vykonávajúcich masáž srdca ľuďom na zemi v zúfalej snahe ich zachrániť. Len dúfam, že sa im to podarilo," uviedla ďalšia svedkyňa.

Dodávka v blízkosti mešity

"Počula som veľa kriku a videla mnoho pobehujúcich ľudí. Potom sa začalo objavovať množstvo policajných áut, vrtuľníkov a hasičských áut," povedala podľa denníka Evening Standard jedna z miestnych obyvateliek.

Dodávka v blízkosti mešity

Dodávka v blízkosti mešity

"Reakcia bezpečnostných a záchranárskych zložiek bola naozaj rýchla a pôsobivá," dodala. "Polícia dorazila takmer okamžite, náhodou prechádzala okolo," upozornil jeden svedok.


Galéria

Dodávka narazila do moslimov Dodávka v blízkosti mešity Dodávka v blízkosti mešity Dodávka v blízkosti mešity Dodávka v blízkosti mešity

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články