Mayová navštívila miesto tragického požiaru, nariadila dôkladné vyšetrenie tejto katastrofy | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Mayová navštívila miesto tragického požiaru, nariadila dôkladné vyšetrenie tejto katastrofy

Theresa Mayová
Theresa Mayová, Zdroj: SITA
15.06.2017 15:40

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová navštívila dnes miesto v londýnskej štvrti Kensington, kde v stredu došlo k požiaru 24-poschodového obytného domu Grenfell Tower, pri ktorom zahynulo najmenej 17 ľudí a desiatky osôb utrpeli zranienia. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.


Premiérka počas návštevy nariadila "dôkladné vyšetrenie tejto strašnej tragédie" a dodala, že vláda vyvinie maximálne úsilie", aby obyvateľom domu, ktorý požiar úplne zničil, "poskytla v Londýne náhradné bývanie". 

"Ľudia však v tejto chvíli požadujú odpovede, a to absolútne oprávnene. Preto som nariadila dôkladné vyšetrenie tejto katastrofy. Musíme vedieť, čo sa stalo. Musíme nájsť vysvetlenie. Dlžíme to rodinám, ľuďom, ktorí prišli o svojich najbližších, priateľov a domovy, v ktorých žili," povedala Mayová. Rozsiahly požiar 24-poschodovej Grenfell Tower vypukol v stredu približne o 01.00 h miestneho času pravdepodobne na štvrtom poschodí a veľmi rýchlo sa rozšíril na celú budovu, ktorú úplne zničil.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články