Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa búria proti dovolenkárom! Sú ako zvieratá, v tomto sa nedá žiť

Na Magalufe
Na Magalufe "to žije" až priveľmi.
16.06.2017 11:28

LONDÝN - Obyvatelia španielskeho mesta Magaluf na ostrove Malorka majú už plné zuby opitých britských dovolenkárov a snažia sa prostredníctvom petície protestovať proti hanebnému správaniu turistov. Nezriedka sa totiž stávajú svedkami ich sexu na verejnosti, opileckých výtržností či znečistenia pláží rozbitými fľašami od alkoholu a iným odpadom. Po tom, čo sa 18 mladíkov nahých premávalo po uliciach za denného svetla a strhla sa bitka medzi fanúšikmi Anglicka a Škótska, si jednoducho povedali: "Čo je veľa, to je veľa!"


Mladých Britov nafilmovali pri orgiách na lodi v Magalufe: Orál a... VIDEO skončilo v porne!

Na platforme change.org sa objavila petícia, ktorá vyzýva miestne zastupiteľstvo a políciu, aby rázne zakročili proti močeniu a zvracaniu na ulici, sexuálnemu správaniu na verejnosti, injekčným striekačkám na pláži, kriku a bitkám, používaniu megafónov, hlasnej hudbe, vandalizmu či agresii, ktoré nemožno viac tolerovať.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa

VIDEO Obyvatelia Malorky sa

"Toto nie je cestovný ruch, ale nadmerné využívanie našich prostriedkov za nízku cenu," hovoria podľa MailOnline nahnevaní organizátori. Sťažnosť sa vzťahuje na oblasti Magaluf, Punta Ballena a Palmanova, ako aj strediská v Playa de Palma, ktoré sú obľúbené u mladých Britov.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa

VIDEO Obyvatelia Malorky sa

Počas letnej sezóny možno turistov vidieť v uliciach opitých a šíria sa potom fotografie a videá, ktoré robia Magalufu zlé meno. Polícia síce ukladá finančné sankcie, najnovšie aj za nahotu na verejnosti, ale rozladení obyvatelia a podnikatelia sa obávajú, že to nestačí a v žiadnom prípade to nebude pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok. Napríklad nahí Briti, ktorí utekali po promenáde, dostali pokutu 200 eur na osobu.

Video nie je v žiadnom prípade vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov!

V petícii sa uvádza, že spomínané oblasti sú dlhodobo postihnuté nedostatkom zdvorilosti a znečistením. Dovolenkári zvracajú a močia na ulici, hádžu sklenené fľaše do mora, plasty, papier, sklo a iné druhy odpadkov sa vŕšia v uliciach aj na plážach, ničia autá a nemajú žiadny rešpekt voči obyvateľom ostrova, sú agresívni voči chodcom a nezriedka musí pri ich bitkách zasahovať ambulancia.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa

Obyvatelia sa už viac nechcú podieľať na lacnom turizme, kedy je všetko dovolené a neexistuje žiadny rešpekt k verejnému priestranstvu. Hovoria síce áno cestovnému ruchu, ale nie takémuto druhu. Jeden z tých, čo podpísali petíciu, uviedol: "Chceme čistú a nezničenú Malorku!"

VIDEO Obyvatelia Malorky sa


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: SITA/AP, Instagram/Magalufofficial

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články