VIDEO Obyvatelia Malorky sa búria proti dovolenkárom! Sú ako zvieratá, v tomto sa nedá žiť | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa búria proti dovolenkárom! Sú ako zvieratá, v tomto sa nedá žiť

Na Magalufe
Na Magalufe "to žije" až priveľmi., Zdroj: SITA
16.06.2017 11:28

LONDÝN - Obyvatelia španielskeho mesta Magaluf na ostrove Malorka majú už plné zuby opitých britských dovolenkárov a snažia sa prostredníctvom petície protestovať proti hanebnému správaniu turistov. Nezriedka sa totiž stávajú svedkami ich sexu na verejnosti, opileckých výtržností či znečistenia pláží rozbitými fľašami od alkoholu a iným odpadom. Po tom, čo sa 18 mladíkov nahých premávalo po uliciach za denného svetla a strhla sa bitka medzi fanúšikmi Anglicka a Škótska, si jednoducho povedali: "Čo je veľa, to je veľa!"


Mladých Britov nafilmovali pri orgiách na lodi v Magalufe: Orál a... VIDEO skončilo v porne!

Na platforme change.org sa objavila petícia, ktorá vyzýva miestne zastupiteľstvo a políciu, aby rázne zakročili proti močeniu a zvracaniu na ulici, sexuálnemu správaniu na verejnosti, injekčným striekačkám na pláži, kriku a bitkám, používaniu megafónov, hlasnej hudbe, vandalizmu či agresii, ktoré nemožno viac tolerovať.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa
Zdroj: instagram/magalufofficial

VIDEO Obyvatelia Malorky sa
Zdroj: instagram/magalufofficial

"Toto nie je cestovný ruch, ale nadmerné využívanie našich prostriedkov za nízku cenu," hovoria podľa MailOnline nahnevaní organizátori. Sťažnosť sa vzťahuje na oblasti Magaluf, Punta Ballena a Palmanova, ako aj strediská v Playa de Palma, ktoré sú obľúbené u mladých Britov.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa
Zdroj: instagram/magalufofficial

VIDEO Obyvatelia Malorky sa
Zdroj: instagram/magalufofficial

Počas letnej sezóny možno turistov vidieť v uliciach opitých a šíria sa potom fotografie a videá, ktoré robia Magalufu zlé meno. Polícia síce ukladá finančné sankcie, najnovšie aj za nahotu na verejnosti, ale rozladení obyvatelia a podnikatelia sa obávajú, že to nestačí a v žiadnom prípade to nebude pôsobiť ako odstrašujúci prostriedok. Napríklad nahí Briti, ktorí utekali po promenáde, dostali pokutu 200 eur na osobu.

Video nie je v žiadnom prípade vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov!

V petícii sa uvádza, že spomínané oblasti sú dlhodobo postihnuté nedostatkom zdvorilosti a znečistením. Dovolenkári zvracajú a močia na ulici, hádžu sklenené fľaše do mora, plasty, papier, sklo a iné druhy odpadkov sa vŕšia v uliciach aj na plážach, ničia autá a nemajú žiadny rešpekt voči obyvateľom ostrova, sú agresívni voči chodcom a nezriedka musí pri ich bitkách zasahovať ambulancia.

VIDEO Obyvatelia Malorky sa
Zdroj: instagram/magalufofficial

Obyvatelia sa už viac nechcú podieľať na lacnom turizme, kedy je všetko dovolené a neexistuje žiadny rešpekt k verejnému priestranstvu. Hovoria síce áno cestovnému ruchu, ale nie takémuto druhu. Jeden z tých, čo podpísali petíciu, uviedol: "Chceme čistú a nezničenú Malorku!"

VIDEO Obyvatelia Malorky sa
Zdroj: instagram/magalufofficial


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: SITA/AP, Instagram/Magalufofficial

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články