Prvý TRAPAS sezóny: Česi sa s karavanom vybrali do Chorvátska, s úsmevom to dali na chrapúňov | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Prvý TRAPAS sezóny: Česi sa s karavanom vybrali do Chorvátska, s úsmevom to dali na chrapúňov

Zdroj: zadarski.slobodnadalmacija.hr
18.05.2017 13:15

ZADAR - Karavan s českými registračnými značkami, ktorý v stredu ráno zaparkoval priamo na známej promenáde v chorvátskom Zadare, riadne rozčúlil miestnych obyvateľov. Ako informuje server zadarski.hr, okoloidúcich jeho posádka ešte viac šokovala, keď pred svoj pojazdný domov poskladal stoličky a nafukovací bazénik. Miesto je pritom známe ako oáza pokoja v tesnom susedstve rušného centra, kde sa miestni i turisti radi prechádzajú a kochajú sa výhľadom na more.


Polícia je však proti kempovaniu na nábreží, ktoré sa stalo hitom chorvátskych sociálnych sietí, bezmocná. Česi totiž majú na parkovanie na najexkluzívnejším mieste Zadaru povolenia, prišli na preteky vodných skútrov, ktoré sa v meste konajú tento víkend.

Prvý TRAPAS sezóny: Česi
Zdroj: 24sata

A ich usporiadateľ si od mesta priestor na obľúbenej promenáde riadne prenajal, chystá tam napríklad aj stánky s občerstvením.

Prvý TRAPAS sezóny: Česi
Zdroj: 24sata

"Na všetko máme riadne dokumenty na tento i budúci víkend," tvrdí organizátor podniku Davor Hundić. Prečo ale pre parkovanie karavanov súťažiacich, ktorých majú doraziť ešte dve desiatky, nezvolil miesto napríklad na pláži vzdialenej od nábrežia približne štvrť hodiny chôdze, o tom sa chorvátske médiá nezmieňujú.

Odvezte sa na dovolenke motorovým člnom: UBER v Chorvátsku už aj na mori

Stretli ste sa s podobným trapasom počas dovolenky?

Áno

25%

Nie

19%

Nechodím na dovolenku

56%

Počet hlasov: 734


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: zadarski.slobodnadalmacija.hr; 24sata.hr,
VIDEO: 24sata.hr/fb

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články