Streda, 25. apríl 2018. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

VIDEO Zachytili masívny transport ruskej armády: Veľké manévre pri hraniciach s Kóreou a Čínou

Svedkovia zachytili transport vojenskej techniky.
Svedkovia zachytili transport vojenskej techniky.
21.04.2017 06:46

MOSKVA - Situácia okolo diktatúry v Severnej Kórei je stále napätá. Najnovšie zachytili svedkovia veľké presuny ruskej vojenskej techniky k východným hraniciam. Vladimir Putin sa zrejme rozhodol konať, aby predišiel možným následkom v prípade, že by sa Američania rozhodli zaútočiť na Pchongjang.


Vladimir Putin posiela podľa viacerých britských médií svoju armádu k severokórejskej hranici. Robí tak z dôvodu, že sa obáva amerického útoku na diktatúru Kim Čong-una. Putin sa má obávať obrovského exodu ľudí z chradnúcej krajiny, kde režim utláča v nesmiernej biede žijúcich obyvateľov. Toto rozhodnutie prichádza iba pár dní po tom, čo Čína vyslala na svoje hranice 150 tisíc vojakov.

Britské médiá s odvolaním sa na lokálne zdroje z východu Ruska zverejnili aj video, ktoré má dokazovať, že ruský líder presúva ťažkú techniku na hranice Ruska so Severnou Kóreou. Má to byť jeden z troch vlakov, ktoré transportujú armádu a techniku, ktoré Putin vyslal. "Video ukazuje delostrelecké systémy, ktoré podporujú vojakov," píše portál dailymail.co.uk.

Na snímke vľavo

Druhé video má dokazovať presun helikoptér a vojenských vozidiel po zemi. Hranica Ruska a Severnej Kórey má takmer 18 kilometrov. Vojenský veterán Stanislav Stanitsyn pre portál podotkol, že "pohyb vojenského personálu znamená, že autority monitorujú situáciu a podľa toho sa zariaďujú," tvrdí.

Situácia okolo Severnej Kórey je naďalej napätá. Pchjongjang bude pokračovať v testovaní rakiet napriek rastúcemu vojenskému napätiu medzi Severnou Kóreou a Spojenými štátmi. Spravodajskej stanici BBC to povedal námestník severokórejského ministra zahraničia Han Song-rjol. Americký viceprezident Mike Pence pritom varoval, že "éra strategickej trpezlivosti" so Severnou Kóreou je na konci.

Výzbroj Severnej Kórey
VIDEO Zachytili masívny transport

"Budeme vykonávať ďalšie raketové testy na týždenné, mesačnej a ročnej báze," citovala BBC severokórejského námestníka. Pohrozili tiež "totálnou vojnou" v prípade amerického vojenského zásahu. KĽDR cez víkend podnikla u svojho východného pobrežia ďalší test rakety, ale neúspešný. Veliteľstvo amerických síl v Tichomorí uviedlo, že raketa explodovala niekoľko sekúnd po svojom odpálení.

VIDEO Zachytili masívny transport


USA vyslali Pchjongjangu varovný signál, keď ku Kórejskému polostrovu zamierila formácia amerických vojnových lodí s lietadlovou loďou Carl Vinson. Americkí vládni činitelia na čele s prezidentom Donaldom Trumpom dali opakovane najavo, že Spojené štáty sú odhodlané prinútiť KĽDR k ukončeniu jadrového a raketového programu všetkými prostriedkami, vrátane vojenských v nevyhnutnom prípade.


Galéria

Svedkovia zachytili transport vojenskej Na snímke vľavo Výzbroj Severnej Kórey Svedkovia zachytili transport vojenskej

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, TMZ
FOTO: SITA/archív,
VIDEO: YouTube/archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články