Štvrtok, 24. máj 2018. Meniny má Ela, zajtra Urban.

Francúzsko stále protestuje proti brutalite úradov: Navrch mala tento krát polícia

Protestov proti policajnej brutalite sa účastnilo okolo 7-tisíc ľudí.
Protestov proti policajnej brutalite sa účastnilo okolo 7-tisíc ľudí.
20.03.2017 06:20

PARÍŽ - Francúzske poriadkové sily rozohnali účastníkov protestu proti policajnej brutalite, ktorí dnes pochodovali centrom Paríža. Na demonštrácii sa zišlo okolo 7000 ľudí s portrétmi údajných obetí policajného násilia voči príslušníkom menšín.


Ku koncu pochodu vypukli zrážky medzi skupinou maskovaných anarchistov a príslušníkmi poriadkovej polície, ktorá voči nim použila slzotvorný plyn. K výtržnostiam väčšieho rozsahu však nedošlo.

Išlo o ďalší zo série protestov, ktorú vo Francúzsku vyvolal prípad známy ako aféra Théo. Takto sa označuje kauza 22-ročného černošského mladíka, ktorý sa mal stať obeťou znásilnenia počas policajného zásahu proti dílerom drog zo začiatku februára. Policajná hliadka údajne mladíkovi spôsobila vážne zranenia, ktoré si vyžiadali dvojtýždňovú hospitalizáciu.

Protestov proti policajnej brutalite

Jedného zo štyroch zasahujúcich policajtov obvinili zo znásilnenia a ďalších troch z násilného útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Všetci štyria akúkoľvek vinu popierajú. Uvedený prípad vyvolal vlnu protestov a nepokojov na chudobných predmestiach Paríža. Počas násilností, ktoré vypukli na záver dnešného protestu, bolo zranených niekoľko policajtov a viacero ľudí bolo zadržaných pre podozrenie z výtržností.


Galéria

Protestov proti policajnej brutalite Protestov proti policajnej brutalite Protestov proti policajnej brutalite

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články