Prvé stretnutie najmocnejších rieši celý svet: VIDEO Stačila jedna otázka a potom to prišlo | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Prvé stretnutie najmocnejších rieši celý svet: VIDEO Stačila jedna otázka a potom to prišlo

Angela Merkelová na stretnutí s Donaldom Trumpom.
Angela Merkelová na stretnutí s Donaldom Trumpom. , Zdroj: TASR/AP
18.03.2017 18:00

BRATISLAVA - Podajte si ruky! Naliehali novinári na nemeckú kancelárku a amerického prezidenta. Trápne chvíľky zažili prítomní v pracovni Bieleho domu, kde sa stretli dvaja najmocnejší lídri západného sveta. A pritom mali spraviť jednoduchú vec. Ako to nakoniec skončilo?


Pozorovatelia zaznamenali, že medzi oboma politikmi absentovala priateľská atmosféra, ktorá sprevádzala rokovania Merkelovej s Obamom. Médiá si v tejto spojitosti všimli najmä incident počas fotografovania, keď Trump nereagoval na výzvu novinárov, aby si s kancelárkou podal ruku.

Angela Merkelová na stretnutí
Zdroj: TASR/AP

"Chcú, aby sme si podali ruky," obrátila sa na Trumpa Merkelová. Americký prezident sa však tváril, akoby nič nepočuje. Pozeral na novinárov a nemeckej kancelárke nevenoval ani pohľad.

Video sa rýchlo rozšírilo po internete. Keďže Trump každému zahraničnému lídrovi silno stíska ruku, očakávalo sa to aj teraz. No na počudovanie, kontroverzný miliardár a celebrita, sa ani nepohol.

VIDEO Podanie rúk? Ani náhodou!

Merkelová na margo schôdzky s Trumpom uviedla, že je "oveľa lepšie hovoriť spolu ako jeden o druhom". "Celkový dojem z tohto stretnutia bol dosť chladný," opísal schôdzku oboch štátnikov nemecký týždenník Der Spiegel.


Galéria

Angela Merkelová na stretnutí Angela Merkelová na stretnutí

Nástroje k článkuZDROJ: tmz TASR
FOTO: SITA/archív,
VIDEO: Business Insider

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články