Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Pápež odsúdil šírenie falošných správ: Je to hriech

Pápež František
Pápež František
08.12.2016 10:21

VATIKÁN - Pápež František odsúdil tie médiá, ktoré sa zameriavajú na škandály, šírenie falošných správ a očierňovanie politikov. Jeho vyjadrenia odzneli v rozhovore, ktorý dnes zverejnil belgický katolícky týždenník Tertio.


Šírenie dezinformácií v ňom pápež označil za "pravdepodobne najväčšiu škodu, ktorú môžu médiá spôsobiť". Využívanie médií na tento účel, namiesto vzdelávania verejnosti, označil za hriech. František uviedol, že vyhľadávanie škandálov sa v istom zmysle podobá koprofílii, teda abnormálnej záľube vo výkaloch.

"Myslím si, že médiá musia byť veľmi jasné, veľmi transparentné a nespadnúť - bez urážky - do choroby koprofílie, aby za každú cenu nepokrývali škandály, nepokrývali ohavné veci, aj keby boli pravdivé," pokračoval. Pápež poskytol interview v rodnej španielčine a novinári ho dostali v talianskom preklade

František hovoril aj o nebezpečenstve využívania médií na očiernenie politických súperov. "Nik nemá právo to urobiť. Je to hriech a pôsobí to bolesť," pokračoval. Odsúdil dezinformácie, ktoré podľa neho "názory iba jedným smerom a zanedbávajú druhú časť pravdy".

Pápež František


Galéria

Pápež František Pápež František

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články