Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Skupina Afgancov sa vyzbrojila nožmi a tyčami: Lynčovanie tínedžerov uprostred Viedne!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.03.2016 18:49

VIEDEŇ - Sedem zranených tínedžerov vo veku 15-18 rokov, z ktorých sa dvaja ocitli v akútnom ohrození života, to je výsledok sobotňajšej masovej bitky vo viedenskej štvrti Brigittenau. Obaja najvážnejšie zranení sú medzičasom už mimo ohrozenia života.


Podľa očitých svedkov početná, až 50-členná skupina Afgancov zaútočila v sobotu podvečer nožmi, železnými tyčami a drevenými latami na výrazne menšiu skupinu Čečencov. 

Členovia oboch zoskupení vo veku 15-25 rokov sa predtým urážali prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí, informovali dnes denník Krone Zeitung i rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na policajného hovorcu Paula Eidenbergera. Istú úlohu zohrali v prípade podľa svedkov aj drogy. Afganci 

Vyšetrovanie kauzy prevzal pre dôvodné podozrenie z dvoch pokusov o vraždu a piatich prípadov ublíženia na zdraví ešte v nočných hodinách viedenský Krajinský kriminálny úrad. 
Šiestich z útočníkov, ktorým sa podarilo dejisko činu opustiť ešte pred príchodom alarmovaných mužov zákona, polícia zadržala. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Youtube/News and Entertainment

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články