Nedeľa, 20. máj 2018. Meniny má Bernard, zajtra Zina.

FOTO Sfanatizovaní rodičia spôsobili smrť svojmu bábätku (†1,5): Verili bludom na nete!

Rodičia 18-mesačnej Elizabeth E. Delozierovej
Rodičia 18-mesačnej Elizabeth E. Delozierovej
17.06.2015 18:30

WYALUSING – Dievčatko nedostalo lekársku pomoc, pretože jeho rodičia mali odpor k modernej medicíne. Bolestivý zápal ucha sa rozhodli liečiť podomácky a keď už bolo neskoro, v panike batoľa priviezli do nemocnice. Prípad nezodpovedných rodičov v marci šokoval celú Ameriku a pár teraz čelí trestnému stíhaniu.


Len 18-mesačná Elizabeth E. Delozierová v marci zomrela, pretože jej rodičia odmietali chemické zázraky modernej medicíny a nechceli ju kŕmiť antibiotikami, keď ju začalo bolieť v uchu. Niekoľkotýždňový ušný zápal sa pokúšali liečiť homeopatikami a bylinkami, až chorobou vysilené dieťatko zomrelo, uvádza Doubtfulnews.com. Lekári v nemocnici, kam ho rodičia Ebed S. Delozier (29) a Christine E. Delozierová (34) napokon priviezli, už nedokázali dieťa bez známok života zachrániť.

Slovenská vedkyňa o nebezpečných vakcínach a imunite: Medzi ľuďmi sa šíria poplašné správy!

Rodina Delozierovcov
FOTO Sfanatizovaní rodičia spôsobili

Podľa pitevnej správy ušný zápal spôsobila pneumokovová meningitída a keby dievčatko liečili antibiotikami, mohlo žiť. Hrozné bolesti vyústili až do opuchu mozgu, spresňuje Scienceblogs.com. Ako neskôr potvrdila matka dievčatka, Elizabeth mala vysoké horúčky s občasným vracaním  a päť dní pred smrťou jej z ucha začala vytekať tekutina, pravdepodobne z prasknutého abscesu.          

Liečenie prírodnými prostriedkami zrejme viedlo k posilneniu imunity, doplnili vyšetrovatelia. V deň úmrtia uložil otec dcérku spať, ale zhruba o hodinu už bolo jej dýchanie prerušované a veľmi slabé, až prestalo dýchať a ochablo. „Pozeral som sa, ako umiera,“ povedal  Ebed S. Delozier. 

Otec dievčatka Ebed E. Delozier
FOTO Sfanatizovaní rodičia spôsobili

Dievčatko lekára nikdy nevidelo

Ako ďalej uvádza súdna správa, rodičia boli prísnymi zástancami alternatívnej medicíny. Zdravotná sestra, ktorá s rodičmi komunikovala v nemocnici, vypovedala, že obaja jej dali jasne najavo svoj odmietavý postoj voči antibiotikám a modernej medicíne. Z neskorších rozhovorov s matkou vyplynulo, že Elizabeth sa narodila doma bez prítomnosti pôrodnej asistentky a jej dcérka lekára nikdy nevidela a takisto nebola zaočkovaná proti žiadnym chorobám. Polícii matka vysvetlila, že očkovanie môže smerovať k novorodeneckej úmrtnosti, autizmu a poruchám imunity.

Elizabeth E. Delozierová
FOTO Sfanatizovaní rodičia spôsobili

Christine E. Delozierová sa odmietla vyjadriť pred kamerou, ale priznala, že za dcérkou stále smúti a americkej lekárskej komunite nedôveruje. „Verím, že lekárska komunita je tretí, možno prvý hlavný zabijak v Spojených štátoch,“ uviedla so slzami v očiach. Rodičia sú teraz trestne stíhaní za neúmyselné zabitie dieťaťa a ohrozenie jeho zdravia. Po vznesení obvinenia boli prepustení na kauciu, uvádza Wnep.com, ale Ebed S. Delozier bol krátko potom pristihnutý pri šoférovaní pod vplyvom alkoholu a momentálne sa nachádza vo väzbe v Bradford County až do ukončenia vypočúvania.


Galéria

Rodičia 18-mesačnej Elizabeth E. Rodina Delozierovcov Otec dievčatka Ebed E. Elizabeth E. Delozierová

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Facebook/Ebed S. Delozier; Foto a
VIDEO: WNEP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články