Nedeľa, 22. apríl 2018. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

Droga, ktorá robí z ľudí mŕtvoly: Krokodíl už dorazil do Česka, ako je na tom Slovensko!

Navždy zmrzačená krokodílom
Navždy zmrzačená krokodílom
03.10.2013 13:00

PRAHA - Svet straší droga, ktorá pochádza z Ruska a hovorí sa jej krokodíl. Je trikrát lacnejšia ako heroín, a preto je medzi drogovými užívateľmi veľmi populárna. Má priam hororové účinky na organizmus, ktorý sa z nej doslova rozpadá. Najnovšie správy hovoria o tom, že sa objavila aj v Česku.


Kodeín, benzín, riedidlo na farby, kyselina chlorovodíková a červený fosfor - to sú zložky krokodíla, ktorý sa začal miešať v Rusku, ale prenikol aj do Nemecka a nedávno sa objavil v Spojených štátoch. Úrady v Arizone zaznamenali prípad užívania tejto extrémne nebezpečnej drogy, keď dvaja narkomani skončili na jednotke intenzívnej starostlivosti s odpádavajúcim zhnitým mäsom a odhalenými kosťami.

Droga, ktorá robí z

Droga, ktorá robí z

Krokodíl je rýchlo návykový a vyliečiť sa z jeho závislosti je takmer nemožné. Má devastačné účinky, keď svojho užívateľa doslova rozožiera zaživa. Drasticky poškodzuje kožu, mäkké tkanivá a kosti a robí tak z neho chodiacu mŕtvolu.

Droga, ktorá robí z

Prvé prípady užívania krokodíla už podľa portálu extra.cz zaznamenali v susednej Českej republike. Topky preto zaujímalo, či droga dorazila aj k nám. "Nemáme informácie o tom, že by sa na Slovensku vyskytol nejaký prípad užívania krokodíla," povedal hlavný odborník MZ SR pre medicínu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica. Zároveň doplnil, že "v Rusku došlo k poklesu užívania tejto drogy, pretože tam bola obmedzená dostupnosť látok, z ktorých sa vyrába".


Galéria

Navždy zmrzačená krokodílom

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: internet

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články