Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Pápež sa prvýkrát s veriacimi na Námestí sv. Petra modlil Anjel Pána

Pápež František
Pápež František
17.03.2013 14:10

VATIKÁN - Pápež František sa dnes napoludnie z okna Apoštolského paláca prvýkrát pomodlil s veriacimi Anjel Pána a požehnal vyše stotisícovému davu na Námestí sv. Petra.


V rozpore s tradíciou povedal z hlavy tiež niekoľko myšlienok o Božej sile odpúšťať - namiesto toho, aby ich čítal z napísaného príhovoru. Ľudia na námestí burácali nadšením. Veriacim tiež neformálne po taliansky zaželal peknú nedeľu a nech sa dobre naobedujú. Jeho predchodcovia zvykli pozdraviť veriacich vo viacerých jazykoch, všíma si agentúra AP.


Pápež dopoludnia nečakane slúžil omšu v malom kostole sv. Anny, do ktorého chodia obyvatelia Vatikánu. V krátkej kázni, ktorú predniesol bez poznámok, hovoril najmä o Božej milosti. Poukázal na to, že ľudia sú často k sebe tvrdší ako Boh voči hriešnikom.

Po omši František postál pred kostolom a rozprával sa s veriacimi, ktorí boli na nedeľnej bohoslužbe. "Si dobrý chlapec?" pýtal sa malého chlapca, ktorého pohladkal po hlave. "Určite?" vtipkoval pápež, keď chlapec prikývol. Mnohých veriacich žiadal, aby sa za neho modlili, uviedla spravodajská stanica BBC.

Jeden mladý muž potľapkal Františka po pleci v súlade s neformálnosťou, ktorá je evidentná od prvých chvíľ od jeho zvolenia za pápeža, konštatuje agentúra AP.


Galéria

Pápež František Pápež František Pápež František Pápež František

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články