Nedeľa, 22. apríl 2018. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

TOP Móda v parlamente: Jedni super, druhí radšej nemali vyjsť von, pozrite na FOTO

Čo na nich hovoríte?
Čo na nich hovoríte?
24.03.2016 18:35

BRATISLAVA - Predviedli sa. Noví poslanci včera skladali svoj poslanecký sľub. Pozreli sme sa na to, ako sa na túto slávnostnú chvíľu vyparádili. Niektorým to veľmi pristalo, iní, naopak, poriadne prestrelili. Poslancov a poslankyne sme hodnotili ako v škole - známkami od 1 do 5.


Lucia Nicholsonová (SAS)

TOP Móda v parlamente:

Nicholsonová, ktorá bola v stredu zvolená za podpredsedníčku parlamentu, bola oblečená veľmi slušivo. Tmavomodrá farba sa na túto príležitosť ideálne hodí, šaty mali taktiež vhodný strih aj dĺžku. A črtalo sa jej v nich rastúce tehotenské bruško.

Výsledná známka: 1

Petra Krištúfková (Sme rodina)

TOP Móda v parlamente:

Aj Petre Krištúfkovej zo Sme rodina to celkom pristalo. Zvolila šaty a bolerko s rovnakým vzorom. Často takéto kombinácie v parlamente na ženách nevidíme, no v každom prípade je to spestrenie parlamentného šatníka. 

Výsledná známka: 2

Martina Šimkovičová (Sme rodina)

TOP Móda v parlamente:

Bývalá moderátorka sa v tento slávnostný deň obliekla veľmi nevhodne. Čierna farba by bola ešte v poriadku, no odborníci na etiketu určite dvíhajú čelá pri pohľade na príliš krátke šaty, ktoré sú navyše sčasti ušité z čipky, čiže pôsobia odhaľujúco, priam až vulgárne. Dĺžka sukne či šiat u žien v parlamente by mala siahať aspoň po kolená. Nad lodičkami pani Šimkovičovej by sme ešte mohli privrieť oči, hoci aj tu by sa dalo polemizovať o tom, či by neboli vhodnejšie nižšie topánky, resp. bez takej hrubej platformy.

Výsledná známka: 4

Eva Antošová (SNS)

TOP Móda v parlamente:

Poslankyňa za národniarov zrejme rada zdôrazňuje svoje ženskosti, pretože výstih, akým na ne včera upozornila, si mohla odpustiť. Samotné šaty sú inak v poriadku, oživujú ich extravagantnejšie kožušinové rukávy.

Výsledná známka: 2 mínus

Lucia Žitňanská (Most-Híd)

TOP Móda v parlamente:

Staronová ministerka spravodlivosti je známa tým, že si pri obliekaní sa do parlamentu príliš hlavu neláme. Obľubuje nevýrazné kostýmy, ktoré nie vždy lichotia jej chudej postave. Tento trend neporušila ani v stredu, keď skladala poslanecký sľub. Tmavomodrý kostým a pod ním tmavomodrý top neurazil, ale ani nenadchol.

Výsledná známka: 2 mínus

Katarína Macháčková (Nezaradená, ex#Sieť)

TOP Móda v parlamente:

Nezaradená poslankyňa zvolila z hľadiska farby aj strihu priam ideálny kostým, ktorý pekne kontrastuje s farbou jej vlasov. Biela blúzka s volánmi len dotvorila celkový príjemný dojem. Ani lodičkám sa nedá nič vyčítať.

Výsledná známka: 1

Jana Nehézová (ĽSNS)

TOP Móda v parlamente:

Čiernobiela kombinácia u pani Nehézovej nie je zlou voľbou, no farba jej vlasov áno. Členka strany ĽSNS očividne rada experimentuje, no tento experiment si mohla radšej odpustiť. Vpredu biele pramene, zvyšok hlavy ružový - to asi nie je to, čo by dámy v slovenskom parlamente mali nosiť na svojich hlavách. Rovnako nevhodnými sú aj vyhrnuté rukávy na bielom saku.

Výsledná známka: 3

MUŽI

Andrej Danko (SNS)

TOP Móda v parlamente:

Novozvolený predseda parlamentu má tak trochu problém s oblekmi vhodnej veľkosti. Aj včera si obliekol taký, ktorý kvôli svojej robustnejšej postave ledva dopol. Konfenkčné veľkosti mu zrejme príliš nesedia, preto by asi bolo vhodnejšie dať si obleky šiť priamo na mieru.

Výsledná známka: 2

Igor Matovič (OĽaNO-NOVA)

TOP Móda v parlamente:

Šéf hnutia OĽaNO sa vyšvihol. Zvolil oblek príjemnej farby, ktorý mu navyše dokonale sadol. Oceňujeme aj to, že si dal konečne kravatu, s ktorou nie je príliš veľký kamarát.

Výsledná známka: 1

Kotlebovci (ĽSNS)

TOP Móda v parlamente:

Peter Krupa
TOP Móda v parlamente:

Rastislav Schlosár
TOP Móda v parlamente:

Členovia kontroverznej Ľudovej strany Naše Slovensko sa akoby vopred dohodli na spoločnom dress code. Žiaľ, vôbec im to nevyšlo. Nielenže nemali kravaty, ktoré sú pri takýchto príležitostiach priam povinné, ale takmer všetci mali aj rozopnuté košele pri krkoch, čo vzhľadom na slávnostný moment pôsobilo až príliš ležérne. Takisto asi nepoznajú svoju konfekčnú veľkosť, pretože jednému bolo veľké sako, druhý mal zas príliš dlhé rukávy. Snáď to môžeme nazvať začiatočníckou chybou a po pár týždňoch v parlamente ich uvidíme v niečom omnoho slušivejšom. Pretože takto by zástupca ľudu naozaj vyzerať nemal. 

Výsledná spoločná známka: 4

Béla Bugár (Most-Híd)

TOP Móda v parlamente:

Tu niet čo vytknúť - predseda teraz už koaličnej strany Most-Híd sa odel do pekného obleku tmavej farby a k nemu pridal bordovú vzorovanú kravatu. Pekné.

Výsledná známka: 1

Radoslav Procházka (#Sieť)

TOP Móda v parlamente:

Predsedovi #Siete sme naozaj vďační za to, že keď už inokedy nie, aspoň na ustanovujúcu schôdzu NR SR neprišiel v košeli s povestnými vyhrnutými rukávmi, ale vytiahol zo skrine oblek. Mohol by tak robiť častejšie, pretože mu naozaj pristane. I keď pokrčené rukávy môžu naznačovať nie príliš kvalitný materiál, z ktorého je ušitý. Inak je to v poriadku.

Výsledná známka: 1 mínus


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články